Haber

Ünlü Fenomen Belle Delphine’in YouTube Kanalı, Kalıcı Olarak Banlandı

Ünlü Fenomen Belle Delphine'in YouTube Kanalı, Kalıcı Olarak Banlandı

ara sıra haberlerimize konu olmayı başaran internet fenomeni Belle Delphine, yeni bir olayla gündemde. Banyo suyunu satmasıyla tanınıp, bu olayın ardından da aylarca ortadan değil olan ve bir şarkıyla tekrar aramıza dönen Delphine, bu kez YouTube’dan men edildi. Delphine, kanalının “müstehcen içerikler” nedeniyle kapatıldığını açıkladı.

Delphine’in YouTube kanalı, süre kısıtlaması olmaksızın kapatıldı. Yani ünlü fenomen, o kanalı yeniden kullanamayacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Delphine ise öncesinde bir dikkat almadığını, yapılanın çifte standart olduğunu savunuyor. Diğer Taraftan internet fenomeninin hayranları ve farklı alanlara yönlendirilmiş YouTuberlar da onunla benzer şeyleri düşünüyor.

Delphine’in iddialarına tarafından YouTube, dikkat politikası uygulamadı

Fenomen Belle Delphine

YouTube’un devlete ait kurallarına göre bir kanalın kapatılması için, 90 gün içerisinde 3 kere aynı tutarsız koşul sebebiyle uyarı alınması gerekiyor. Ama yetkililer, kuralların en üstteki düzeyde ihlal edilmesi durumunda hiçbir dikkat yapılmaksızın, kanalın kapatılabileceğini açıklama ediyorlar. İşte Delphine’in YouTube kanalı, ikinci kategoriye alınarak aracısız kapatıldı. Delphine kadar ise YouTube, dikkat politikalarını uygulamadan kanalı kapattı.

Aslına bakacak olursak Delphine, vücudunu sergilemekten hiçbir zaman çekinmedi. Bunu meşhur fenomenin diğer sosyal ağ hesaplarında da görebilirsiniz. Fakat Delphine’in hayranları, kanaldaki müstehcenliğin çok daha fazlasının YouTube’da zaten var olduğunu söylüyorlar. Hatta o kadar çok internet kullanıcısı, yayınlandığı dönem durum olan “WAP” isimli şarkının klibini örnek göstererek, Delphine’in kanalının aniden kapatılmış olmasının hatalı olduğunu ileri sürdü. Ünlü fenomen, yapılan işleme itiraz edeceğini söylüyor ama sürecin nasıl sonuçlanacağı, şu an için büyük bir sır…

Belle Delphine hakkında bilinmeyenleri derleyerek hazırladığımız haberimize şuradan ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top