Haber

Ünlü Apple Analisti: Apple, 2021 Yılında Gelirlerini %100 Artıracak

Ünlü Apple Analisti: Apple, 2021 Yılında Gelirlerini %100 Artıracak

Daha önce dağıtılmış Apple haberlerimizde de bahsettiğimiz güvenilir Apple analisti Ming Chi-Kuo, yeni bir araştırma raporu yayınladı. Tahlilci, yayınladığı yeni raporunda 2021 yılında Apple gelirlerinde bir önceki yıla tarafından %100’lük bir artış beklediğini dile getirdi. Kuo’ya kadar bu artışın sebebi ise iPhone 13’lerdeki pil bileşeni olacak.

Ming Chi-Kuo’nun raporuna kadar Taiwan Career Technology, Apple’ın 2021 yılında çıkaracağı ürünlerde her yerde başrol olmak için geri dönecek. Şirketin tedarikçiliğini üstleneceği ürünler aralarında 2021’in ikinci yarısında çıkacak olan iPhone 13, yılın ilk yarısında çıkması beklenen yeni AirPods ve yeni küçük LED iPad bulunacak.

iPhone 13’te kullanılacak pil teknolojisi

iphone bataryası, iphone, batarya

Apple’ın yeni çıkardığı iPhone 12’nin bataryasında yumuşak ve sert levhaların birleşimi kullanılıyor. Ancak iPhone 13’te adamakıllı yumuşak levhaya geçileceği açıklama ediliyor. Yumuşak levhalı bataryalar, sert levhalı bataryalara tarafından daha az katmana sahip olduğu için telefon içerisinde alan açılmasını sağlayacak ve üretimi daha az maliyetli ayla gelecek.

Bildiğiniz gibi iPhone 12 serisi, 5G bağlantı desteğiyle birlikte geliyor ki bu da bataryalara fazladan baskı tüketimi binmesine sebep oluyor. Ancak iPhone 12 bataryaları, önceli olan iPhone 11’e kadar daha ufak kapasiteli. Dolayısıyla yeni iPhone modellerinin performans konusunda çok dayanıklı olduğunu anlatmak mümkün yok. Apple ise telefonlarını inceltirken pil ömrünü de uzatmanın yollarını arıyor.

Taiwan Career Technology’nin, önümüzdeki yıl çıkacak olan iPhone 13 ve iPhone 13 mini bataryalarının %40 ile %50’sini karşılaması bekleniyor. Diğer tedarikçiler ise Unimicron ve Unitech olacak. Ming Chi-Kuo’nun raporuna göre yeni AirPods 3’ler, şu anki AirPods Pro’lar ile aynı tasarıma sahip olacak. Keza Taiwan Career Technology, keza yeni AirPods’lar ayrıca de ufak LED iPad’ler için ekipman tedarikçiliği yapacak.

Comments
To Top