Haber

Univision, ücretsiz, reklam destekli bir İspanyol platformu olan PrendeTV ile yayın yarışına giriyor

Univision, ücretsiz, reklam destekli bir İspanyol platformu olan PrendeTV ile yayın yarışına giriyor

“Sadece ABD’li Hispanik izleyiciler için” oluşturulan PrendeTV, Univision’ın yayınlama savaşlarına girişidir ve bedava İspanyolca programlarından oluşan bir koleksiyon sunar.

Univision’a tarafından, adını İspanyolca “aç” anlamına gelen PrendeTV bu çeyrekte yayınlayacak. Hizmet, “yüksek kaliteli, özel olarak seçilmiş İspanyolca diziler ve filmler” ve öteki bir takım eğlencelerden oluşan benzersiz bir koleksiyona sahip olacak. PrendeTV hem, lansmanda 30 canlı kanal ve 10.000 saatten fazla isteğe alt içerik sunacak ve şirkete kadar, bu teklifi piyasaya sürüldükten daha sonra genişletmeyi hedefliyor. Masaüstü ve mobil cihazlarda ve emrindeki TV’lerde bedava bir uygulama olarak satışa sunulacak.

Univision’ın ABD’li müşteriler için İspanya pazarındaki en büyük rakibi olan Telemundo’nun kendi yayınlama hizmeti yok. NBCUniversal göre sahip olunan Telemundo, bunun yerine bir hub ve NBCUniversal’in kendi reklam destekli yayın platformu Peacock üzerinde birkaç “kanal” a sahiptir. Daha önce ViacomCBS’de reklam destekli akıntı stratejisi üzerinde çalışan Univision CEO’su Wade Davis, 2020’de Deadline’a verdiği demeçte, “dikkate bedel”, bu kitle için ölçeğe uygun “yüksek kaliteli, farklılaştırılmış bir OTT hizmeti” olmadığını söyledi.

“Rekabet açısından ayrıntılarıyla açık olan büyük bir fırsat” dedi.

Univision, Disney Plus, HBO Max, Peacock, Apple TV Plus gibi hizmetlerin hepsi son 14 ay içinde piyasaya sürülmesiyle zaten kalabalık bir pazara giriyor olsa da Univision, “tek ABD Hispanikleri için özel olarak planlanmış ve seçilmiş premium, bedava, reklam destekli yayın hizmeti. ” Bedava olması gerçeği, ViacomCBS’in kendi reklam destekli platformu Pluto TV ile de başarılı olduğu bildirilen bir şey de muavin olmalı.

Kesin lansman tarihleri, yeni özel diziler ve hangi platformlarda sunulacağı lansmana yakın bir tarihte duyurulacak.

Comments
To Top