Haber

Udentify’ın Kurucusu Can Dörtkardeşler Hayatını Kaybetti

Udentify'ın Kurucusu Can Dörtkardeşler Hayatını Kaybetti

Girişim dünyasının yakından tanıdığı isimlerden birisi olan Can Dörtkardeşler, bugün maalesef hayatını kaybetti. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü mezunu olan ve ülkemizde manâlı bir girişimin kurucularından birisi olan Can, motosiklet kazası sonucunda hayata gözlerini yumdu.

1993 yılında doğan Can Dörtkardeşler, üniversitesinin birincil senesinde okulda öğrendiklerini pratiğe dökme nedeniyle bir moda danışmanlığı şirketi kurmuştu. Bir buçuk senelik süreç sonrasında Otsimo isimli bir sosyal girişimin küçük ortağı olan Can, son 4 yılı aşkın süredir Udentify’ın başında bulunuyordu.

Üç farklı girişimde yer almıştı:

can dörtkardeşler

Can Dörtkardeşler’in hayatını kaybetmesinin arkasında kurucusu olduğu girişimden de paylaşım yapıldı. Sosyal medyada yapılan paylaşımda “Firmamızın kurucusu, kıymetli dostumuz, kardeşimiz Can Dörtkardeşleri’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, karamsar ailesi, sevenleri ve tüm dostlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz” ifadesi yer aldı.

Udentify’ın kurucu ortaklarından birisi olan Can Dörtkardeşler, girişimiyle 2018 yılında 300 bin TL tohum yatırımı almıştı. Başarılı teşebbüs Udentify ile Dörtkardeşler ve ekibi, Google Analytics’in sunduğu özellikleri somut dünyaya entegre etmişti. Teşebbüs, somut suni akıl destekli otonom idare sistemiyle mağazadaki durumu şirketlere sunuyordu.

Udentify, mağazalardaki kameralar sayesinde müşterilerin hareketlerini analiz ediyordu. Elde edilen analiz sonuçları, perakendecilerin operasyonlarını ve satışlarını artırmalarına karşın düşünceler sunuyordu. Udentify, Slush, Swisscom StartUp Challenge, KMD Perakende Teknolojileri Ödülleri ve Rockstart’tan ödül almayı başarmıştı.

Comments
To Top