Haber

Uçaktan Düşen iPhone 6s Kurtulmayı Başardı: Tüm Düşüşü Kaydetti Video

Uçaktan Düşen iPhone 6s Kurtulmayı Başardı: Tüm Düşüşü Kaydetti Video

Günümüzde zeki telefonlar bundan böyle çok daha ince ve bir yüzü hemen hemen adamakıllı ekranla dolgun. Bu, estetik açısından bir zariflik sağlasa da telefonların dayanıklılığı konusunda soru işaretleri oluşturuyor. Birçoğumuz telefonumuzu düşürdüğümüzde ufak çaplı bir yürek krizi geçiyoruz.

Apple’ın 2015 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 6s, sağlamlık konusunda istemeden de olsa bir teste girdi ve görünen o ki bu testten de başarıyla ayrıldı. Brezilyalı bir belgeselci, uçaktan telefonuyla çekim yaptığı sırada telefonu elinden kaydı ve düştü. Telefonun düşüş hatıra, açık olan kamerası kadar kaydedildi.

Uçaktan düşen iPhone 6s, sağ kurtuldu

Brezilyalı bir belgeselci olan Ernesto Galiotto, uçakta iPhone 6s ile çekim yaptığı sırada telefon elinden kaydı ve o yükseklikten aşağı düştü. Belli Başlı şaşırtıcı olan taraf ise telefonun o düşüşten sağ kurtulması ve açık kalan kamerasının düşüşü kaydetmesi oldu.

9to5Mac’in Portekizce yayınlama yapan G1’den aktardığı habere tarafından Galiotto, Rio de Janerio’nun Cabo Frio plajının üstünde uçarken bir yandan da iPhone 6s ile çekim fotoğraf çekiyordu. Galiotto, telefonu kısa bir vakit için tek eliyle tuttuğu anda çabuk şekilde esen esinti, telefonun yapımcının elinden kayıp gitmesine sebep oluyor.

Telefonunu 600 metre yükseklikten düşüren Galiotto, telefon suya düşmediyse bir umut olur ya tamir ettirebilirim diyerek Find My uygulamasıyla telefonunu aramaya koyuluyor. Telefonunun suya değil sahile düştüğünü fark eden Galiotto, telefonu eline aldığındaysa silikon kılıf ve ekran koruyucu doğru telefonun tek parça olduğunu fark ediyor.

O yükseklikten düşen telefonun birisine isabet edebileceğini ve ortaya bir felaket çıkabileceğini de söyleyen Ernesto Galiotto, yaşadığı olayla ilgili olarak “Anlattığınızda kimsenin inanmayacağı bir olay” dedi.

Comments
To Top