Haber

Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla’nın PC Sürümüne ‘Başarımlar’ın Geleceğini Doğruladı

Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla'nın PC Sürümüne 'Başarımlar'ın Geleceğini Doğruladı

Kısa vakit önce çevrimiçi hizmetlerinde bazı şartların değişmesi yapan Fransa merkezli oyun stüdyosu Ubisoft, Uplay ve Ubisoft Club’ı birleştirip Ubisoft Connect adı altında piyasaya sürdü. Yapılan değişikliğin arkasından oyuncular, öteki oyunlarda olmasına rağmen geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Assassin’s Creed Valhalla için Ubisoft Connect’te ‘Başarımlar’ bölümünün yetkisiz olduğunu fark etti.

Aynı sayfanın Watch Dogs Legion için var olduğunu söyleyen oyuncular, bu durumu Ubisoft forumlarında dile getirdi. Paylaşılan gönderilerden birine yanıt veren Ubisoft Takviye sözcüsü, kasti olmayan bir değişiklik olduğunu ve geliştiricilerin “Başarımlar’ı etkinleştirmek için etkin olarak çalıştığını” söyledi.

Ubisoft’un iletişim sıkıntısı kafaları karıştırdı:

Ubisoft Takviye sözcüsünün bu yanıtından birkaç gün daha sonra Ubisoft, bunun gerçekte “kasti bir değişiklik olduğunu” ve bir önceki açıklamanın hatalı olduğunu bildiren bir diğer duyuru daha paylaştı.

Yapılan ayar açıklamasında “Bu oyun için PC’de Başarımlar mevcut yok ve bu kasıtlı bir değişim. Ubisoft Connect’teki yeni oyunlar için Başarımlar yerine Ubisoft Connect’te XP ve öteki ödüller sağlayan Mücadeleler’i genişlettik. Bunun çoğunuz için büyük bir değişim olduğunu biliyoruz ve bu konudaki anlayışınız için teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

Bunun ardındaki bir başka delege, yukarıdaki açıklamayla çelişen yeni bir güncelleme daha paylaştı. Yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı: “Assassin’in Creed Valhalla oyuncuları için Başarımlar’ın PC’de mevcut olmadığının farkındayız- bu gözden düşmüş bir şeydi. Başarımlar’ı etkinleştirmek için aktif olarak çalışıyoruz ve daha fazla data mevcut olduğunda sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Yaşanan bu yanlış anlaşılma trafiğinin ardındaki bir Ubisoft çalışanı, “Orijinal data doğruydu ve gerçekte üstünde çalışıyor. Başarımlar geliyor!” diyerek konuya nokta koydu. Ubisoft çalışanlarının kendi arasında acayip bir mücadeleye girdiği, oyunseverlerin beyninin yandığı bu konu hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Comments
To Top