Haber

Uber, EV ve toplu taşıma özelliklerini daha fazla şehre taşıyor

Uber, EV ve toplu taşıma özelliklerini daha fazla şehre taşıyor

Müşterilerin elektrikli araçlarda gezi talep etmesine ihtimal tanıyan özellik olan Uber Green, daha fazla şehre geliyor. İlk olarak geçen Eylül ayında 15 şehirde lansmanının arkasından, gezi dolu şirket bu özelliği Kuzey Amerika’daki 1400 büyük kasaba ve kasabaya daha getiriyor. Yeni pazarlar arasında Austin, Calgary, Houston, Miami, New York City, Tucson, Winnipeg, Washington, DC ve daha yüzlerce pazar yer alıyor.

Uber, platformundaki yolculukların “yüzde 100’ünün” ABD, Kanada ve Avrupa’da 2030’a kadar ve dünyanın geri kalanı için 2040’a kadar elektrikli araçlarda gerçekleşeceğini bahis ediyor. Fakat şirket, gazla çalışan araçlarını elektrikli araçlarla değiş tokuş etmeleri için sürücülere aracısız olarak ödeme yerine getirmek yerine, sürücüleri geçiş yapmaya desteklemek için elektrikli bir araçta tamamlanan yolculuklar için ekstra bir ücret uygulayacak.

Ekstra bir dolar karşılığında sürücüler, Bilhassa hibrit veya elektrikli vasıta talep edin

Ekstra bir dolar karşılığında, sürücüler özel olarak hibrit ya da elektrikli vasıta talep edebilir. Yolcuları edinmek için hibrit veya elektrikli araçlar kullanan Uber sürücüleri seyahat başına fazladan 50 sent alırken, özel olarak bataryalı araçlar kullanan sürücüler bunun üstüne bir dolar daha alacak – yolculuk başına toplam 1,50 ABD doları.

Uber, daha az kirletici araçlarda daha fazla sürücü olmak için tasarlanan yeni ortaklıkları da duyuruyor. Los Angeles’ta Uber sürücüleri, Avis’in yeni KONUT kiralama programı yoluyla hibrit ya da elektrikli araçlar kiralayabilir. San Francisco’daki sürücüler, Ample teknolojisine sahip bir vasıta kiralayabilir ve yalnızca birkaç dakika içinde KONUT pillerini hızla değiştirebilir, ardındaki tamamen çok miktar edilmiş olarak yola dönebilir.

Uber, şehirlerde gelişen vasıta tıkanıklığı ve artan kirlilikle bağlantılıdır. Carnegie Mellon göre yapılan yeni bir araştırma, araç çağırma hizmetlerini göstermek için araçlarını terk eden insanların yararının, Uber ve Lyft sürücülerini canlandırarak yola eklenen yeni araçlarla ortadan kalktığını buldu.

Son olarak, Uber, araçlarını genişletiyor. daha fazla şehre toplu taşıma özelliği. Şirket, müşterilerin Atlanta, Auckland, Brisbane, Buenos Aires, Guadalajara, Philadelphia, Roma, Bangalore, Chennai ve Mumbai’de otobüs ve tren tarifelerini kaydırmasına ve tüm yolculuklarını toplu taşıma ile planlamasına olanak tanıyan gezi planlama özelliğini başlatıyor. .

Ek olarak Uber, müşterilerin Mexico City ve Londra’da tren, otobüs, yürüyüş ve Uber yolculuklarını içeren çok modlu yolculuklar planlamasına ihtimal tanıyan Uber Transit’i başlatıyor. Sydney ve Chicago’dan daha sonra Uber Transit’i alan üçüncü ve dördüncü şehirler.

Uber, ABD’deki toplu taşıma üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle senelerdir eleştirilere maruz kalıyor. Azalan otobüs ve metro yolculuğu, düzinelerce şehirde Uber’in popülaritesinin artmasına neden oldu. Şirket, uygulamasında toplu taşımaya eşdeğer yer vererek bu eleştiriyi köreltmeyi umuyor.

Comments
To Top