Haber

Twitter’ın San Francisco Genel Merkezinin önünde Trump yanlısı protestoya yalnızca bir kişi katıldı

Twitter'ın San Francisco Genel Merkezinin önünde Trump yanlısı protestoya yalnızca bir kişi katıldı

2021’in ikinci haftası. Geçen hafta bir ayaklanma, ABD Kongre Binası’nın kuşatılması ve demokrasinin reddedilmesiyle başladı ve bütün büyük sosyal ağ şirketlerinin ABD’nin 45. başkanını bir kerelik suçlamasını yasaklamasıyla sona erdi. Donald J. Trump.

Bu şirketlerden biri Twitter’dı. Donald.win forumunda, Trump destekçileri bugün erken saatlerde San Francisco genel merkezinin önünde protesto ederek hoşnutsuzluklarını görünüm planını duyurdular. Yapı boştu, COVID-19’un yayılmasını durdurmak için evden çalışan Twitter çalışanları vardı, ancak yine de çete şiddetinden korunmak için yoğun bir polis varlığı vardı. Bunun yerine olanlar oldukça sessiz bir olaydı, sadece tek bir Trump yanlısı protestocu ve orada Twitter’ın dışarı giden başkanı görevden alma kararını alkışlayan iki aleyhinde protestocu.

Twitter’ın San Francisco’daki Market St.’deki genel merkezi çitlerle çevrilmişti. San Francisco büyük kasaba merkezindeki Twitter merkezinde polisin ılımlı varlığı. Basın ve protestocular çoğunlukla 11: 30’a kadar temizlendi. Sabahın erken saatlerinden bu yana girişin yakınında protestocuları bekleyen yaklaşık 30 polis memuru duruyordu. Polis memurları sabahın erken saatlerinden beri protestoların lokal saatle 08: 00’de başlamasını bekliyorlar. Katherine King, Twitter’ın attığı adımlardan hoşnut, oysa daha erken gelmelerini diliyor. Twitter’ın genel merkezi yakınlarındaki Trump yanlısı protesto esnasında Riot malzemeleri kullanılmadan bırakıldı. Duvardaki grafiti protesto ile ilgili değildi, ancak önceki gece püskürtüldü.

Fotoğraf, Vjeran Pavic / The Verge

.

Comments
To Top