Haber

Twitter’da 2020 Yılının En Çok Tweetlenen Emojileri Açıklandı

Twitter’da 2020 Yılının En Çok Tweetlenen Emojileri Açıklandı

Twitter, geçtiğimiz günlerde devlete ait blogundan yayınladığı bir yazı ile geride ele vermek üzere olduğumuz 2020’nin “trendlerini” paylaştı. Twitter, maksimum tartışılan konuların yanı sıra en çok kullanılan emojileri, hakkında azami konuşulan kişileri, takımları ve programları da paylaştı. 

Twitter’ın blog yazısına kadar “gülmekten gözlerinden yaş gelmek” emojisi, 2020’de maksimum kullanılan emoji oldu. “hüngür hüngür gözyaşı dökmek” emojisi ise ikinci sırada yer aldı. 2020’nin ne dek ekstrem bir sene olduğunu düşünürsek azami kullanılan emojiler sıralamasının zirvesinde iki zıt emojinin yer almasını fazla da garipseyemeyiz.

2020’de Twitter’da azami kullanılan emojiler

twitter en çok kullanılan emojiler

Twitter, en fazla kullanılan emojilerin yanı sıra en fazla kullanılan yiyecek ve meşrubat emojilerini de paylaştı. Söz konusu gıda ve içecekler olduğunda gıda emojilerini daha pozitif kullandığımızı söyleyebiliriz.

2020’de Twitter’da azami kullanılan yiyecek ve içecek emojileri

en fazla kullanılan yiyecek ve içecek emojileri

Twitter, 2020’de en fazla konuşulan spor takımlarını da paylaştı. Son NBA şampiyonu LA Lakers, 2020’de hakkında azami tweet atılan spor kulübü oldu. ManU, çalkantılı bir süreçten geçmesine ve Liverpool, Man. City gibi rakiplerinin epey ardından kalmasına karşın Avrupa’nın en fazla konuşulan spor kulübü olmayı başarmış durumda.

2020’de Twitter’da en fazla konuşulan spor kulüpleri

en fazla konuşulan kulüpler

2020’nin azami konuşulan TV programlarına baktığımızda ise bir dönem Türkiye versiyonu da çekilen Big Brother yarışmasının Brezilya versiyonu olan Big Brother Brazil’i görüyoruz. İlginç bir şekilde geçtiğimiz yıl ekranlara veda eden Game of Thrones, hala dünyanın en çok konuşulan 10 TV programından biri konumunda.

2020’de Twitter’da maksimum konuşulan TV programları

en fazla konuşulan tv programları

Son olarak 2020’de en fazla konuşulan kişilere baktığımızda zorlu bir tercih sürecinden geçen mevcut ABD başkanı Donald Trump ve gelecek dönem ABD başkanı olacak Joe Biden’ı görüyoruz. Bir polis memuru tarafından boğularak öldürülen ve dünya çapında protestolara konu olan George Floyd, listenin üçüncü sırada yer alıyor. 

2020’de Twitter’da en fazla konuşulan kişiler

en fazla konuşulan kişiler

Comments
To Top