Haber

Twitter, Trump’tan yeni bir videonun kuralları çiğnemediğini söylüyor

Twitter, Trump'tan yeni bir videonun kuralları çiğnemediğini söylüyor

8 Ocak’ta Twitter, Başkan Donald Trump’ı kalıcı olarak yasakladı ve her biri Twitter’ın sırayla askıya aldığı farklı Twitter hesaplarını kullanarak bu yasağı atlatmaya çalışırken köstebek vurmaya başladı.

Ve bir haftadan daha kısa bir vakit sonradan, devlete ait @WhiteHouse hesabında yeni bir video konuşması sunan bir Trump videosu yayınlandı. Konuşma kışkırtıcı değildir – tam tersi. Trump’ın şiddeti, yasaları çiğnemeyi ve vandalizmi kınamasını konu alıyor.

Birçoğunun Trump’ın ABD Kongre Binası’na yapılan saldırı sırasında ya da olur ya de öncesinde vereceğini umduğu mesajlar içeriyor. şiddetten ve meydana gelen beş ölümden kaçının.

gerçi yeni bir Twitter videosunda Trump’ın yüzünü görmek çok acayip, böyle bir videonun Trump’ın platformdan atılmasına neden olan tetikleyici olaylardan biri olduğunu dikkate almak. Twitter, Trump’ın bir hesabı tutmasına izin vermenin çok riskli olduğuna karar vermeden önce “zorlama riski” sebebiyle bu videoyu kaldırdı … ve acilen Twitter’da bambaşka bir hesaptan bir video konuşması yayınlayabiliyor. Twitter, Trump’ı yasakladığında, şirket bize, Trump’ın yasağından kurtulmak için bunları kullanması durumunda @ WhiteHouse gibi hükümet hesaplarının bile kullanımını sınırlamaya çalışacağını söyledi.

Ama Twitter, NBC muhabiri Dylan Byers’a bunun bir yasağı kaçırma anlamına gelmediğini söyledi.

“… belirgin bir şekilde yasaktan uzak durma ya da Twitter Kuralları’nı ihlal eden içerik paylaşma.” (2/2)

– Dylan Byers (@DylanByers) 14 Ocak 2021

Bunun nasıl yasağı kaçırma olarak sayılmadığını sorduğumuzda, Twitter açıklama yapmayı reddetti.

< İlgili

Jack Dorsey, Twitter’ın Trump yasağını savunduktan daha sonra bitcoin’i merak ediyor

Comments
To Top