Haber

Twitter, Trump’ın yasağı aşma girişimlerini siliyor

Twitter, Trump'ın yasağı aşma girişimlerini siliyor

Twitter bugün Donald Trump’ı daimi olarak yasakladı. Kısa bir an için gerçi tweet atmayı başardı – askıya alınmış hesabı @realDonaldTrump’tan yok, 20 Ocak’ta Joe Biden’e devredilecek olan şu anki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı için ayrılmış devlete ait @ POTUS hesabından.

Mesajı silinmeden önce şifreli bir şekilde “yakında büyük bir duyuru yapacağını” ve “kendi platformumuzu inşa etme imkanlarına” baktığını öne sürdü. Trump derhal çoğu sosyal medyadan kaldırılıyor.

Uzun zamandır söylediğim gibi Twitter açıklama özgürlüğünü yasaklama konusunda daha da ileri gitti ve bu gece Twitter çalışanları, beni susturmak için hesabımı platformlarından kaldırmak için Demokratlar ve Radikal Sol ile koordineli çalıştılar – ve SİZ, 75.000.000 büyük …

< ... bana oy veren vatanseverler. Twitter özel bir şirket olabilir, oysa hükümetin 230. Bölüm hediyesi olmasaydı, uzun süre var olamazdı. Bunun olacağını tahmin ettim. Öteki sitelerle pazarlık halindeyiz ve yakında büyük bir bildiri yapacağız, bu vesileyle ...

… keza yakın gelecekte kendi platformumuzu oluşturma olasılıklarına da bakacağız. SESSİZ olmayacağız! Twitter, ÜCRETSİZ HITABE ile ilgili değildir. Bunların hepsi, dünyadaki en kötü insanların bazılarının özgürce konuşmasına müsade verilen bir Radikal Sol platformu teşvik etmekle ilgili …

Twitter Cuma günü The Verge’e Trump’ın bunu yapamayacağını söyledi farklı bir hesaptan tweet atarak bir yasağı atlatmak ve bir hükümet hesabından (@ POTUS gibi) tweet attığında tweetlerinin silinebileceğini. BuzzFeed, Twitter ile iyice ne olduğunu doğruladı.

Trump hükümet dışı bir hesap kullanmaya çalışırsa (diyelim ki yeni bir hesap oluşturduysa), Twitter’a kadar “ilk tespitte” daimi olarak askıya alınacaktır.

daha sonra Cuma akşamı Trump, Trump kampanyasının devlete ait hesabı @ TeamTrump’tan aynı mesajları tweetleyerek bu politikayı test etti. Hesap askıya alınmadan önce mesajlar birkaç dakika aktif kaldı.

Hesap da bu devlete ait kısa bir zaman önce yayınladı askıya alındı.

Twitter, The Verge’e yaptığı bir açıklamada @ TeamTrump’ın kalıcı olarak askıya alındığını doğruladı.

Gary LinkedIn’de Trump’ın 2020 kampanyasının dijital direktörü olarak listelenen Coby, görünen adı ve avatarı kullanması ve Trump’ın avatarı olarak değiştirmesi için Beyaz Saray sosyal ağ direktörü Dan Scavino’ya teklif ettikten sonra hesabını askıya aldı.

Bu, Coby’nin son güncellemesiydi pic.twitter.com/IyqFmRo7gQ

— Anthony DeRosa (@Anthony) 9 Ocak 2021

8 Ocak, 22: 29’da ET : Gary Coby’nin askıya alınması eklendi.

Comments
To Top