Haber

Twitter, Trump’ın hesabının kilitli olduğunu ve bir yasakla karşı karşıya olduğunu söyledi

Twitter, Trump'ın hesabının kilitli olduğunu ve bir yasakla karşı karşıya olduğunu söyledi

Twitter, vatandaşlık bütünlüğü politikasının “tekrarlanan ve ciddi ihlallerini” içeren üç tweet’i kaldırdıktan sonra Başkan Donald Trump’ın hesabını 12 saat süreyle kilitliyor. İhlaller devam ederse hesabın daimi olarak askıya alınacağını ve Trump üç can sıkıcı tweet’i iyice silmediği sürece kilidinin açılmayacağını söylüyor. Karar, Trump’ın Twitter’ın “kuvvet riski” oluşturduğunu söylediği bir videoyu tweetlemesinden daha sonra alındı.

“Washington, DC’deki güya görünmeyen ve devamlı şiddetli durumun bir sonucu olarak, üç @ adının kaldırılmasını istedik. Sivil Tamlık politikamızın tekrarlanan ve ciddi ihlalleri nedeniyle bugün erken saatlerde yayınlanan realDonaldTrump tweetleri, ”Twitter Güvenlik hesabı tweet attı. “Bu, @realDonaldTrump hesabının bu Tweetlerin kaldırılmasının arkasında 12 saat her tarafında kilitleneceği anlamına kazanç. Tweetler kaldırılmazsa, hesap kilitli kalacaktır. Sivil Dürüstlük ya da Şiddetli Tehditler politikalarımız da dahil almak üzere Twitter Kurallarının gelecekteki ihlalleri, @realDonaldTrump hesabının kalıcı olarak askıya alınmasıyla sonuçlanacaktır. ”

Sivil Dürüstlük ya da Şiddetli Tehditler politikalarımız da dahil elde etmek üzere Twitter Kurallarının gelecekteki ihlalleri, @realDonaldTrump hesabının kalıcı olarak askıya alınmasıyla sonuçlanacaktır.

– Twitter Güvenliği (@TwitterSafety) 7 Ocak 2021

Trump, sosyal ağ ağlarının politikalarını tekrar tekrar deneme etti, ama mesajları statüsü sebebiyle zaman zaman özel muamele gördü. Twitter, yüceltici şiddete karşı kuralları gereği “yağma başladığında ateş başlar” açıklamasını kısıtladı, ama kaldırmadı. Dünya liderlerinden gelen açıklamaları özellikle dikkate layık olarak değerlendiren bir kurala atıfta bulundu.

Ama şu anda Twitter, politikanın bundan böyle birinci önceliği olmadığını söyledi. Twitter, “Senelerdir bu alandaki yaptırım eylemimize rehberlik eden kamu yararı politikamız, zarar riskinin daha yüksek ve / ya da daha şiddetli olduğuna inandığımızda sona eriyor,” dedi.

Trump’ın seçim kaybından bu yandan, İnternette bir yasak olasılığı ortaya çıktı. Twitter, 20 Ocak’tan sonradan artık hesabına özel statü vermeyeceğini doğruladı.

Sosyal medyadaki popülaritesi Trump’ın politika gündemini yönlendirdi, ancak sosyal medyadaki popülaritesi onun başarısına katkıda bulundu. politikacı. Geçen sene, hesaplarına yönelik önyargı sebebiyle Facebook, Twitter ve Google’ı cezalandırmak için uygulamalar ve web siteleri için yasal korumaları azaltan bir dikte imzaladı. daha sonra, yukarıda kayıtlı korumaların yürürlükten kaldırılmasını içermediği için milyarlarca dolarlık bir savunma harcaması tasarısını engellemeye çalıştı.

Comments
To Top