Haber

Twitter Sesli Sohbet Özelliği Spaces’ı Duyurdu

Twitter Sesli Sohbet Özelliği Spaces’ı Duyurdu

Kısa bir süre önce yayınladığı Fleets özelliği ile diğer tüm sosyal medya platformlarında bulunan hikaye özelliğini platformuna getiren Twitter, yeni bir özellik deneme etmeye başladığını açıkladı. Yalnızca iOS ekosistemindeki çok kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle deneme edilen bu nitelik, kullanıcıların sesli görüşmeler yapmasını sağlıyor. Twitter gibi bir platformda böyle bir özelliğe gerçekte ihtiyaç olup olmadığı ise tartışmalara açık bir konu.

Twitter, kullanıcıların sesli mülâkat yapmalarını sağlayacak özelliğine “Spaces” ismini verdi. Bu özellik için de bir devlete ait Twitter hesabı oluşturan şirket, “ara sıra 280 karakterin yeterli olmadığını” açıklama ediyor. Twitter, henüz birkaç paylaşım yaptığı bu hesap üzerinden Spaces özelliği ile ilgili gelişmeleri aktaracağını belirtti. Peki Twitter’ın yaklaşmakta olan Spaces özelliği iyice nasıl çalışacak?

Twitter Spaces, kullanıcıların kişisel ya da grup sesli görüşmeler yapmasını sağlayacak

Twitter Spaces özelliği

Twitter’ın yaptığı açıklamalara tarafından Spaces isimli özellik, sadece iki kullanıcı veya bir grup göre kullanılabilecek. Yani bu özellik tamamen takipleştiğiniz başka bir kullanıcı veya kullanıcı grubuyla sesli mülâkat yapabileceksiniz. Kullanıcıların, bu özellik üstünde bütün hakimiyete sahip olacağını ifade eden şirket, hangi kullanıcının konuşabileceğine bile karar verilebileceğini söylüyor. Ayrıca Spaces’te raporlama ve müdahale etme gibi önemli özellikler de bulunacak.

Spaces ile ilgili olarak edinilen öteki bilgilerse, özelliği kullanacak kişilerin, benzersiz bağlantılar oluşturabileceğini gösteriyor. Yani sohbet odası açan bir kullanıcı, yapacağı benzersiz bağlantıyla kullanıcıları, sadece kendi istediği kullanıcıları sohbet odasına gösteri edebilecek. Dahası bu bağlantılar da özelleştirilebilecek. Örneğin bir bağlantıyla misafir etme edilen kullanıcı konuşmacı, bir bağlantıyla gösteri edilen bir kullanıcı ise sadece dinleyici olabilecek. Tüm bunlara ilave olarak kullanıcılar, sesli görüşmeler sırasında birkaç emoji kullanarak, iletişimin daha dinç olmasını sağlayabilecekler. Spaces özelliğinin tüm kullanıcılar için ne süre kullanıma sunulacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Comments
To Top