Haber

Twitter Kullanıcılarının Neden Fleets Özelliğini Kullanmadığı Açıklandı

Twitter Kullanıcılarının Neden Fleets Özelliğini Kullanmadığı Açıklandı

Twitter, geçtiğimiz ay Fleets adını verdiği hikâyeler özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. Twitter’ın oldukça umutlu olduğu, 24 saat görünürlüğe sahip olan ve daha sonra kaybolan paylaşımlar yapabilmeyi karşılayan Fleets özelliği, şirketin beklentilerini karşılamakta başarısız oldu.

Digital Information World’de yer alan habere tarafından Fleets özelliği, Twitter kullanıcıları göre fazla pozitif seçim edilmedi ve hatta platforma patavatsız bir ekleme olarak değerlendirildi.

Twitter kullanıcıları, sınırlı süre için kalan içerik paylaşmak istemiyor

twitter fleets anket sonuçları

YouGov kadar gerçekleştirilen bir çalışmada katılımcıların yarısı, Twitter’da sınırlı süre için kalan içerik paylaşmak istemediğini dile getirdi. Katılımcıların %35’i ise hâlihazırda öteki uygulamalardan hikâye paylaşımı yaptıklarını ifade etti.

Gerçekleştirilen araştırmada elde edilen bir öteki ilginç netice ise katılımcıların %13’ünün tanıdığı hiç kimsenin Fleets paylaşımı yapmadığı oldu. Katılımcıların %10’u da nasıl paylaşım yapılacağını bilmediğini dile getirdi.

twitter fleets anket sonuçları

Yapılan araştırmada katılımcılara sorulan bir öteki soru, öteki kullanıcıların Fleets paylaşımlarını ne çoğunlukla görüntüleyeceğinizi düşünüyorsunuz oldu. Katılımcıların cevapları ise şu şekilde sıralandı:

Günde bir kere veya daha fazla: %39 Haftada bir kereden pozitif ancak günlük teftiş etmem: %23 Haftada bir kere: %7 Haftada bir kereden daha eksik: %16 Hiç denetim etmem: %6 Fikrim değil: %9

twitter fleets anket sonuçları

Yapılan çalışmada markaların ne vakit Fleets özelliğini kullanmasını uygun bulursunuz sorusu da soruldu. Katılımcıların %54’ü indirim olduğunda, %40’ı yeni mahsul çıkardıklarında, %35’i kamera arkası sahnelerde cevabını verdi. %13’lük kesim ise markaların Fleets paylaşımlarını hiçbir süre uygun bulmadıklarını ifade etti.

Peki, siz Twitter’ın Fleets özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter’da çoğu kez kullandığınız bir nitelik oldu mu? Fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtebilir keza araştırmanın yapıldığı YouGov’un internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top