Haber

Twitter, Kullanıcıların Birbirleriyle Ekran Paylaşımı Yaptıkları Squad’ı Satın Aldı

Twitter, Kullanıcıların Birbirleriyle Ekran Paylaşımı Yaptıkları Squad'ı Satın Aldı

sosyal ağ devi Twitter, paylaştığı açıklamada yeni bir kullanım olan Squad’ı satın aldığını açıkladı. Şirketin satın aldığı Squad isimli dilekçe, kullanıcılarının eş zamanlı olarak mobilde veya masaüstünde ekranlarını birbirleriyle paylaşmalarını ve videolu mülâkat yapmalarını sağlıyordu.

Squad’ın Twitter’ın bünyesine girmesiyle birlikte nasıl gelişmelerin yaşanacağı da açıklandı. Buna göre Squad’ın kurucu ortakları CEO Esther CrawfordCTO Ethan Suting ve ekibin geri kalanı, Twitter’ın tasarım, mühendislik ve mahsul bölümlerinde yer almaya başlayacak.

Tatbik en ince ayrıntısına kadar kapanacak:

twitter squad

Twitter, Squad’ı satın almış olsa da Squad uygulaması Twitter bünyesine girmeyecek. Aksine dilekçe bugün itibariyle kullanıma tamamen kapanacak. bunun dışında yapılan anlaşmaya karşın herhangi bir ayrıntısıyla uğraşma iki taraftan da paylaşılmadı. Squad ekibinin Twitter’da hangi rolü üstleneceği CEO Crawford kadar Twitter’da paylaşıldı.

Esther Crawford’un paylaşımına kadar Squad ekibi, “insanların platformda yapabileceği söylev yelpazesini genişletmek için” Twitter’a katıldı. Crawford, ekibin “eğlenceli, manalı ve alımlı sohbetlere olanak tanıyan yeni birimler oluşturmayı dört gözle beklediğini” de belirtti.

twitter squad

Twitter’ın bünyesine kattığı Squad ekibi, First Round, Y Combinator, betaworks, Halogen Ventures, Dream Machine ve öteki çoğu yatırımcıdan toplamda 7,2 milyon dolarlık risk sermayesi toplamıştı. Uygulamanın kullanımı koronavirüsün patlak vermesiyle CEO’nun açıklamasına tarafından %1.100 çoğaltma yaşamıştı.

Bütün bunlar yaşanırken dün Twitter, öbür bir olayla daha gündeme geldi. Twitter uygulamasının kodlarında naklen yayın uygulaması Periscope’un kapatılacağına dair bir anahtar sözcük bulundu. Bu ipucu, Twitter’ın Periscope’un kapanmasını açıklamasının ardındaki kullanıcıları daha fazla bilgi için yönlendireceği sayfayı gösteriyordu.

Comments
To Top