Haber

Twitter, Deneysel Özellikleri Test Ettiği ‘twttr’ın Fişini Çekmeye Karar Verdi

Twitter, Deneysel Özellikleri Test Ettiği 'twttr'ın Fişini Çekmeye Karar Verdi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından bir parça başına olan Twitter, deneyde kullanılan özelliklerini “twttr” olarak isimlendirdiği bir tatbik üstünde deneme ediyordu. Kullanıcılara açık olan bu uygulamada test edilen özellikler, bir zaman sonradan da kararlı sürüme sunuluyordu. Fakat bu şart bundan böyle değişecek. Çünkü Twitter, twttr uygulamasının fişini çekmeye karar verdiğini açıkladı.

twttr, 2019 yılından beri faal olarak kullanılıyordu. Hatta Twitter’ın yeni sayılabilecek tasarım değişiklikleri ve hatta kullanıcıların yanıtlarını daha aşağı alta, çizgilerle bağlayan özelliği de önce twttr üstünde test edilmişti. Ama görünürde çok az sayıda kullanıcısı olan twttr, artık platformun ihtiyaçlarını karşılamaz ışık halkası geldi. Zaten uzunca bir süredir de bu uygulama üzerinden deneme edilen bir şey yoktu. Hal böyle olunca da şirket, twttr’ı öldürmeye karar verdi.

Şirket, twttr’dan sonraki dönemin nasıl olması gerektiğini düşünüyor

twttr

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan bir Twitter sözcüsü, yeni özelliklerin test edilerek kullanıma sunulmaya devam edeceğini, şu sıralar bu sürecin nasıl işleyeceği üstüne çalıştıklarını söyledi. Sözcüye göre şirket, twttr’dan sonraki potansiyel adımlarına karar verdikten sonradan harekete geçip, yeni özelliklerin deneme edilişini bu şekilde sürdürecek.

Normalde bir hizmetin fişini çekmek, belirtilen bir takvim kapsamında yapılırdı. Oysa Twitter, deneysel uygulaması için böyle bir şey yapmadı. Zira şirket göre yapılan açıklamalarda twttr’ın sonuna gelindiği, bundan daha sonra çalışmayacağı ifade ediliyor. Olasılıkla mevcut twttr kullanıcıları, denek uygulamanın son sürümünü çalıştırabilecekler fakat hiçbir yeni kullanıcı bu hizmete dahil olamayacak. Zaten çok az sayıda kullanıcıya sahip olan twttr, bu sayede tarihten silinmiş olacak.

Comments
To Top