Haber

Twitter, ‘Beğenmedim’ Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Twitter, 'Beğenmedim' Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Geçtiğimiz günlerde Instagram’daki Hikayeler özelliğini ‘Fleets’ adıyla kullanıma sunan sosyal ağ devi Twitter, yeni özellikler üstünde çalışmaya devam ediyor. Twitter ürün lideri Kayvon Beykpour göre yapılan bir paylaşıma kadar şirket, platforma ‘Beğenmedim’ düğmesi eklemeyi düşünüyor ama bu yeni nitelik şirketin acil öncelikleri aralarında yer almıyor.

‘Beğenmedim’ seçeneğini “Araştırdığımız bir şey” olarak nitelendiren Beykpour, emniyet uzmanı Jackie Singh’in tweetine verdiği yanıtta şirketin önceliklerinin hakiki olmayan idrak operasyonlarının yayılmasını eksilmek, taciz ve raporla ilgili kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve kullanıcılar üstünde zararlı etkileri olabilecek yanlış bilgileri eksilmek olduğunu belirtti.

Twitter, yanlış bilgiyle savaşmak için yoğun uğraş gösteriyor:

twitter

Twitter’ı etkin olarak kullanan cümbür cemaat, platformun taciz ve yanlış bilginin yayılmasını önlemek için yoğun mücadele sarf ettiğini bilir. Öncelik bahşedilen bu iki temel sorunu çözmeyi amaçlayan birçok yeni nitelik geliştiren şirket, yakın zamanda bazıları ABD Başkanı Donald Trump göre paylaşılmış olan 300 binden artı tweeti hatalı bilgilendirme olarak etiketlemişti. Bu da şirketin yanlış bilgiyi önleme konusunda ne kadar önemli çalıştığını bizlere gösteriyor.

öte taraftan ‘Beğenmedim’ özelliğine dönecek olursak Twitter’ın Android ve iOS sürümlerinde bu seçenek esasında bir süredir mevcut ancak aracısız alkış sayılarının yanında yer almıyor ve sitenin algoritmasını etkiliyor. Kullanıcılar herhangi bir paylaşım için bu seçeneği kullandıklarında algoritma bunu anlayarak Anasayfa akıntı deneyimini iyileştirmek için kullanıyor.

Son zamanlarda yeni özelliklere hız veren Twitter’ın ‘Beğenmedim’ özelliğini ne zaman yayınlayacağı demin bilinmiyor. Konu hakkında yeni bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yaşanacak gelişmelerden farkında olmak için takipte kalın.

Comments
To Top