Haber

Twitter, Aktif Olmayan Hesapların Doğrulama Rozetini Kaldıracak

Twitter, Aktif Olmayan Hesapların Doğrulama Rozetini Kaldıracak

Twitter, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuruyla birlikte revize edilmiş doğrulama politikasını 20 Ocak 2020 itibarıyla her tarafta kullanıma sunacağını açıklamıştı. sosyal ağ devi, eski hesap doğrulama programını ise üç yıl kadar önce askıya almıştı.

Önümüzdeki yılın ilk ayından itibaren kullanıcılar, doğrulanmış hesap rozeti için başvuruda bulunabilecekler. Bu mavi tikler; büyük şirketler, millet kurumları ya da ünlülerin reel hesapları olduğunu ve bunun Twitter göre doğrulandığının bir göstergesi.  Dolayısıyla kullanıcılar, yapılan paylaşımın sahte veya troll hesaptan değil reel hesaptan yapıldığından emin olabiliyorlar.

Faal olmayan hesapların rozeti kaldırılacak

twitter doğrulanmış hesap rozeti

Twitter’ın revize ettiği hesap düzeltme politikasına kadar, aktif olmayan hesapların rozetleri kaldırılacak. Ayrıca yeni gereklilikleri bütün olarak karşılamayan hesapların rozetleri de şirket göre kaldırılacak. Şirketin bu yeni politikaları, 20 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Şirketin 3 yıl değin önce askıya almış olduğu eski doğrulama programı ise 20 Ocak’ta baştan kullanıma açılmayacak. Şirketin doğrulanmış hesap rozeti vereceği kategoriler arasında medya kuruluşları, gazeteciler, markalar, şirketler, devlet yetkilileri ve sporla ilgili hesaplar bulunuyor. Keza aktivistler ve organizatörler gibi kategoriler de mavi tik rozeti alabilecek hesaplar arasına dâhil edilecek ve bu kategoriler zamanla genişlemeye devam edecek.

Twitter, hem tıpatıp Facebook’taki gibi hayatını kaybeden Twitter kullanıcıları için abide hesap üzerinde çalışıyor. Şirket, ilerleyen günlerde abide hesap için dilekçe sürecinin duyurusunu gerçekleştirecek.

Şirket, doğrulanmış hesap rozetini kaybetme riski içeren hesaplara da dikkat gönderecek. Bu sayede yeni kriterlere uymayan doğrulanmış hesaplar, rozetlerini korumak için zorunlu işlemleri yerine getirebilecekler.

Comments
To Top