Haber

Twitter, 3 Yılın Ardından Mavi Onay Rozeti Başvurularını Almaya Başlayacağını Açıkladı

Twitter, 3 Yılın Ardından Mavi Onay Rozeti Başvurularını Almaya Başlayacağını Açıkladı

Twitter, bundan üç yıl önce kullanıcılar kadar yanlış anlaşılması nedeniyle onaylanmış hesap programını durdurma kararı almıştı. Şirket, bu kararı kullanıcılardan gelen geri dönüş neticesinde vermişti. O zamandan bu yanlamasına Twitter, kimin profilinin onaylanacağı, ne süre onaylanacağı, neden onaylanacağı veya onaylamanın önemi hakkında fazla açıklayıcı bilgi paylaşmamıştı.

Tüm bu soruların cevabı ve Twitter’ın onay politikasının geleceği sonunda açıklandı. Şirket, geçtiğimiz günlerde paylaştığı yeni blog yazısıyla onaylanmış hesap programını her tarafta başlatacağını açıkladı. Şirket, 2021 yılından itibaren tasdik rozeti başvurularını olası hale getirmeyi planladığını belirterek yeni politikasını paylaştı.

Mavi onay rozeti alabilecek hesaplar:

twitter onay

Twitter, politikayı paylaşmakla birlikte bu politikaya dair sizlerin de geri dönüşlerini istedi. Şirket, yeni politikasıyla onaylanmanın ne kavrayış geldiğini, kimin onaylanabileceğini ve niçin bazı hesapların onaylarını kaybedebileceğini bir bir açıkladı. Profili onaylanacak kişilerin hesaplarının ‘aktif ve tanınmış‘ olması gerektiği aranan ana şart oldu. Bu koşul çerçevesinde profili onaylanacak hesap tipleri şu şekilde sıralandı:

Devlete Ait: Manâlı devlet yetkililerinin ve devlet dairelerinin hesapları Şirketler, markalar ve kuruluşlar: Seçkin kuruluşların yanı sıra bunların liderleri ve göze çarpan yöneticilerini temsil eden hesaplar Haberler: Kaliteli haber kuruluşlarının resmi hesapları ile birlikte kaliteli kuruluşlarda çalışan gazetecilerin bireysel hesapları Ağırlama: Film stüdyoları ve müzik kuruluşları gibi önde gelen ziyafet şirketlerinin hesapları Spor: Spor ligleri, takımlar, kadrolu oyuncular, antrenörler ve sporcuların hesapları Aktivistler, organizatörler ve etkili öteki kişiler: Yukarıda açıklanan mesleki kategorilerin haricen kalan ve farkındalık oluşturmak; veri paylaşmak; topluluk üyelerini bir sebep etrafında harekete geçmek; sosyoekonomik, siyasi ya da kültürel değişikliğe ön üçgenin taban olmayan kenarı olmak veya topluluğu teşvik etmek için Twitter’ı etkili bir şekilde kullanan kişiler

Instagram Hesabınızın Kapanmasına Yol Açan Fotoğrafı Denedik

Yukarıda bahsi geçen hesapların onaylanması için şüphesiz belirli bir takım şartlar aranıyor. Bu şartları, hangi hesapların yerinde bulunmadığını ve onaylanma durumunun hangi koşullar altında kaybedildiğini öğrenmek için Twitter tarafından paylaşılan yeni tasdik politikasına buradan ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top