Haber

Twitch, “Tatlı Oyuncu Kızların” Yayınlarını Bir Araya Getiren Web Sitesini Engelledi

Twitch, "Tatlı Oyuncu Kızların" Yayınlarını Bir Araya Getiren Web Sitesini Engelledi

Twitch, halihazırda dünyanın en popüler naklen yayın platformlarından biri konumunda ve oyun ağırlıklı bir platform olsa da sohbetten müziğe değin böylece çok öbür kategoride canlı yayın ile karşılaşmak muhtemel. Bunnyhop TV üçüncü parti bir web sitesi ise “bir takım” Twitch yayınlarını kendi web sitesinde bir araya getirerek farklı bir topluluk meydana getirmek istiyor gibi görünüyor.

Kendini “Oyun oynayan, sohbet eden, ASMR ve daha fazlasını yapan kızları bulabileceğiniz en iyi yer” olarak tanımlayan Bunnyhop TV, bayan Twitch yayıncılarının canlı yayınlarını web sitesine gömerek sadece kadın yayıncıların bulunduğu istismara açık bir platform oluşturuyor. Varsayım edebileceğiniz gibi site, bunu yaparken yayıncılardan herhangi bir müsade istemiyor.

Twitch, Bunnyhop TV’nin bayan canlı yayınlarını web sitesine gömmesini engelledi

“Tatlı oyuncu kızların canlı yayınları” başlığı aşağıda kadın yayıncıların bir kolajını sunan web site, yalnızca telif hakkı ihlali ile haksız kazanç elde etmekle kalmıyor, bununla beraber adamakıllı denetimsiz bir kalabalık oluşturarak zaten Twitch’te böylece fazla tartışmaya konu olan bayan yayıncıların daha geniş topluluklarca taciz edilmesinin önünü açmış oluyor.

Konuyla ilgili olarak bu sabah saatlerinde bir tweet paylaşan Twitch Yardım’in devlete ait Twitter hesabı, “Bugün erken saatlerde, içerik oluşturucuların yayınlarını, yönergelerimizi ihlal edecek şekilde sayfalarına gömen bir siteden farkında olan olduk. Topluluğumuzun güvenliği en büyük önceliğimizdir, içeriklerimizin ve içerik oluşturucularımızın bu şekilde kötüye kullanılması bizi derin bir düş kırıklığına uğrattı.” ifadelerini kullandı.

Polygon, sitede hangi yayıncıların yer alacağına nasıl karar verdiğini öğrenmek için Bunny Hop’a ulaştığını, oysa web sitenin herhangi bir yorumda bulunmadığını açıklama ediyor. bununla birlikte Twitch Yardım’in açıklamalarına göre yayın platformu, Bunny Hop’ın canlı yayınları web sitesine gömmesini engellemiş durumda. Lahza itibarıyla Bunny Hop’ın asıl sayfasında canlı yayın kolajını görüntülemeye devam etseniz de bir yayının üstüne tıkladığınızda kusur mesajı ile karşılaşıyorsunuz.

Comments
To Top