Haber

Twitch, PogChamp ifadesini siliyor çünkü artık “daha fazla şiddetin” yüzü oluyor

Twitch, PogChamp ifadesini siliyor çünkü artık "daha fazla şiddetin" yüzü oluyor

Twitch, PogChamp’ın popüler ifadesini, ABD Kongre Binası’ndaki bir isyanın ardındaki “daha artı şiddeti özendirme eden” tweetler yayınladıktan sonra Çarşamba günü yasakladı.

“PogChamp ifadesini kaldırma kararı aldık. Bugün Kongre Binası’nda yaşananlardan daha sonra daha fazla şiddeti teşvik eden ifadenin yüzündeki ifadelerin arkasında, ”Twitch Çarşamba akşamı yaptığı açıklamada dedi. “Pog’un hissiyatının ve kullanımının devam etmesini istiyoruz – anlamı tasvir edilen kişiden veya resmin kendisinden fazla daha büyük – ve Twitch kültüründe büyük bir yeri var. Ama vicdanımız gereği görselin kullanımını etkinleştirmeye devam edemeyiz. ”

Bugün Meclis’te gerçekleşen olaydan sonra daha fazla şiddeti özendirme eden ifadelerin yüzündeki PogChamp ifadesini kaldırma kararı.

– Twitch (@Twitch) 7 Ocak 2021

PogChamp ifadesi Twitch’teki en eskilerden biridir ve izleyiciler tarafından yayınlama sohbetlerinde telaşı göstermek için yaygın olarak kullanılmaktadır. PogChamp ya da “poggers”, popülerliği nedeniyle oyun kültürü ve Twitch gibi yayınlama platformlarıyla anlamdaş hale geldi. İfadenin kısaltılmış hali olan “Poggers”, son birkaç yıldır şaşkınlığı açıklayan genel bir meme olarak ortaya çıktı.

Twitch’in PogChamp’ı ambargo kararı, profesyonel Street ifadesinde gösterilen yüzün ardından alındı. Savaşçı Ryan “Gootecks” Gutierrez, Kongre Binası’nda bir bayan vurulduktan daha sonra daha pozitif “sivil tedirginlik” olup olmayacağını sorgulayan tweetler yayınladı. Çarşamba günü erken saatlerde, Trump yanlısı protestocular Capitol binasına etken düzenleyerek 2020 seçimlerinin sonuçlarını kabul etmek için oylamayı erteledi.

Twitch Çarşamba günü Twitter’da “Twitch’teki en heyecanlı anlar için yeni bir ifade tasarlamak için toplulukla birlikte çalışacağız” dedi.

Comments
To Top