Haber

Türksat Kablonet’e DNS Kaynaklı Erişim Sorunu Yaşanıyor

Türksat Kablonet’e DNS Kaynaklı Erişim Sorunu Yaşanıyor

Türkiye’de çok pozitif aboneye sahip Türksat Kablonet’e derhal erişim sorunu yaşıyor. Bütün Türkiye genelinde yaşandığı düşünülen bu sorundan felakete uğramış olan kullanıcıların Twitter ve diğer sosyal medya platformlarından yaptığı bildirimlere kadar sorunların “DNS” kaynaklı olduğu belirtiliyor. DNS erişiminde sorun yaşamış kullanıcıların bazıları bu sorunu DNS değiştirerek çözerken bazı kişilerde ise erişim sıkıntısı devam ediyor. 

Eğitimin her yerde adamakıllı uzaktan eğitime geçtiği bu dönemde oluşan bu kesinti, internet kullanıcılarının canını sıkarken Türksat Kablonet’deri konuyla ilgili bir tanımlama yapılmadı. 

İnternet bağlantısı hata haritası

Türk Telekom’da da sorun yaşanıyor olabilir

Türksat Kablonet’te yaşanan sorunla birlikte Downdetector’a baktığımızda Türk Telekom için de fazla pozitif bildirim yapıldığını görüyoruz. Şu an için Türk Telekom’un internetinde geniş çaplı bir bezginlik görünmüyor olsa da bu bildirimlerin Kablonet altyapısı sebebiyle yapıldığı düşünülüyor. 

Türksat Kablonet, Türk Telekom

DNS ayarlarınızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz

Kablonet’te yaşanan bu erişim sorunuyla ilgili çözüm arayan binlerce kullanıcı, Twitter’dan DNS ayarlarını değiştirmeyi öneriyor. DNS ayarlarınızı “1.1.1.1 – 1.0.0.1” yapınca düzeldiğini söyleyen kullanıcılar, öteki kullanıcılara da bu çözümü öneriyor.

Eğer sizler de internete “DNS bulunamadı” hatası sebebiyle erişemiyorsanız ve “DNS ayarları nasıl değiştirilir?” merak ediyorsanız, ilgili haberlerimize ulaşabilir ve bu sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Peki sizler Türksat Kablonet’in bu erişim sorununu yaşadınız mı? Keza Türk Telekom’da bu stil sorunlar yaşıyor musunuz? Düşüncelerinizi ve önerilerinizi bizlere yorumlar kısmında iletebilirsiniz.

Comments
To Top