Haber

Türkiye’nin TikTok’a Desteğini de Gösteren Kasım 2020’nin En Çok Kazanç Elde Eden Uygulamaları

Türkiye’nin TikTok’a Desteğini de Gösteren Kasım 2020'nin En Çok Kazanç Elde Eden Uygulamaları

Veri araştırma şirketi Sensor Tower, kasım ayına ilişkin mobil kullanım verilerini açıkladı. Yapılan açıklamalar, kasım ayında en çok para şampiyon uygulamaları gözler önüne seriyor. Paylaşılan verilere tarafından fazla eleştirilse de zirveyi hiçbir konuda bırakmayan TikTok, kasım ayının en fazla şampiyon uygulaması oldu. Ayrıca bu mobil başvuru formu, kazancının azımsanamayacak bir bölümünü de Türkiye’den sağladı.

TikTok’un kasım ayındaki kazancı, 123 milyon doları aştı. Geçtiğimiz yılın benzer dönemine kıyasla, gelirini 3,7 katına çıkaran TikTok, kazancının yüzde 85’ini Çin’den sağladı. ABD’deki tüketiciler, şirketin aylık kazancına yüzde 8’lik katkı maddesi sağlarken Türkiye’deki kullanıcılar, yüzde 2’lik dilime girdiler. Başka bir deyişle Türkiye’deki TikTok kullanıcıları, kasım ayında 2,5 milyon dolar (yaklaşık 20 milyon TL) masraf yaptılar.

İşte kasım ayında en fazla şampiyon uygulamalar

Kasım ayında en çok hasılat yapan mobil uygulamalar

Dedektör Tower’ın verilerine göre dünya genelinde en fazla hasılat yapan başvuru TikTok. Bu uygulamayı YouTube, Tinder, Disney+, Tencent Video, iQIYI, Piccoma, Google One, Netflix ve BIGO LIVE peşine düşüp takip etti. Bu bağlamda App Store’da yapılan harcamalar, dünya genelinde daha belirleyici olmuş gibi duruyor. Zira dünya genelinde en fazla şampiyon unvanına sahip olan TikTok, Google Play’de yapılan harcamalarda kendine onuncu sırada yer bulabildi.

bu vesileyle, dünyanın en popüler çevrimiçi video platformu YouTube, kasım ayında 88 milyon dolar hasılat etti. Geçtiğimiz yılın benzer dönemine kadar yüzde 59’luk çoğaltma yaşayan YouTube, kasım ayındaki gelirlerinin yüzde 53’ünü ABD‘den sağladı. Japonya’daki tüketiciler ise YouTube’un kasım ayındaki gelirine yüzde 11’lik katkı maddesi sağladılar. 

Kasım ayının App Store kazananları şöyle oldu

App Store

Tiktok YouTube Tinder Tencent Video iQIYI Disney+ Netflix Youku Piccoma QQ Music

Google Play’in en fazla kazananları ise şu şekilde sıralandı

Google Play Store

Google One Disney+ Piccoma BIGO LIVE Tinder Pandora Line Line Manga Twitch TikTok

Comments
To Top