Haber

Türkiye’nin İlk Adli Bilişim Mühendisleri, Kamuda Göreve Başlamak İçin İmza Kampanyası Başlattı

Türkiye'nin İlk Adli Bilişim Mühendisleri, Kamuda Göreve Başlamak İçin İmza Kampanyası Başlattı

İnternetin ve teknolojinin, günümüzün en büyük nimetlerinden bir adam başına olduğunu söylesek nasıl olursa olsun abartmış olmayız. İnternet, insanların bilgiye erişimini kolaylaştırmasının yanına günlük hayatta da insanlara çoğu rahatlık sunuyor. Zaten keza dünya genelinde ayrıca de Türkiye’de internet kullanıcı sayısı her geçen gün artan bir şekilde artıyor.

Tabii internet ve internete yan cihazların kullanıcı sayısının artması güvenlik endişelerini de beraberinde getiriyor. Sizlere çoğu kez dağıtılmış yollarla birçok kullanıcıların kritik bilgilerinin çalındığını, satıldığını ya da sızdırıldığını aktarmıştık. Bu noktada ise özellikle son yıllarda önemi artan bir şekilde çoğalan adli bilişim devreye giriyor.

Türkiye’deki Adli Bilişim Mühendisleri, seslerini duyurmak istiyor

adli bilişim mühendisleri kampanyası

Türkiye’deki Adli Bilişim Mühendisleri, bu konuda seslerini duyurmak ve kamuda ödev olmak istediklerini dile getiriyor. Bu bölümden çıkan mühendisler, isteklerini şu şekilde dile getiriyorlar:

“Devlet, suça dâhil olmuş elektronik delillerin adli bilişim mühendisleri göre raporlanıp adalet mercilerine sunulmasını sağlaması için bizlere kadro vermesi hem dürüst olandır keza de bu alanda insan kaynağına gereklilik vardır.”

Adli Bilişim Mühendisleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde dile getirdiği hukuk reformuyla birlikte kendilerine de kadro sağlanabileceğini açıklama ediliyorlar. Ayrıca bu konuda Change.org üzerinden bir kampanya da başlatmış durumdalar.

Siz de Adli Bilişim Mühendislerine desteklemek istiyorsanız Twitter ve Instagram sayfalarını takip edebilir, keza başlattıkları kampanyaya imza atabilirsiniz. Kampanyaya destek olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Comments
To Top