Haber

Türkiye’deki Akıllı Telefon Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Türkiye’deki Akıllı Telefon Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Medya takip platformu Ajans Press, Statista’nın 2019 sene sonu verilerinden elde ettiği bilgiler ile Türkiye ve dünyadaki zeki telefon dilekçe oranları hakkında manâlı veriler paylaştı. Paylaşılan bilgilere kadar Türkiye’deki zeki telefon kullanıcı sayısı 45 milyonu bulmuş durumda. İtalya, İspanya gibi Avrupa’nın öne meydana çıkan ülkeleri, zeki telefon kullanıcı sayısında Türkiye’nin ardından kaldı.

Dünyanın en topluluk ülkesi olan Çin, toplamda 851 milyon zeki telefon kullanıcısı ile dünyanın en büyük zeki telefon pazarı olmaya devam ediyor. Çin’i, 346 milyon akıllı telefon kullanıcısı ile Hindistan, 260 milyon zeki telefon kullanıcısı ile ABD peşine düşüp takip ediyor.

akıllı telefon kullanımı

azami akıllı telefon kullanıcısına sahip 10 ülke

Çin – 851 milyon Hindistan – 346 milyon ABD – 260 milyon Brezilya – 97 milyon Rusya – 95 milyon Endonezya – 84 milyon Japonya – 73 milyon Almanya – 66 milyon Meksika – 65 milyon Birleşmiş Krallık – 55 milyon

Paylaşılan verilere baktığımızda ülkelerin zeki telefon tatbik oranlarının -Almanya ve Birleşik Krallık hariç- hala “nüfusun tamamına yakını” diyebileceğimiz seviyeye gelmediğini görüyoruz. Bu da, özellikle Çin ve Hindistan gibi büyük nüfuslu ülkelerde akıllı telefon pazarının hala doyum noktasına ulaşmadığını gösteriyor.

bununla beraber, Avrupa ve ABD pazarında zeki telefon tatbik oranının epey yüksek olduğu görülüyor. Üreticiler, bu pazarlarda bulunup hala bir akıllı telefona sahip olmayanları da zeki telefon kullanıcısı haline getirmek için ilerleyen dönemlerde gençlere ve yaşlılara hitap eden cihazlar ile karşımıza çıkabilirler.

Comments
To Top