Haber

Türkiye’de PayPal’a Alternatif 12 Online Ödeme Servisi

Türkiye'de PayPal'a Alternatif 12 Online Ödeme Servisi

PayPal Türkiye lisansı 2016 yılında Bankacılık Düzenleme ve Yoklama Kurumu (BDDK) kadar iptal edilmişti. Ihtilaflı olarak verilen bu karar hala geçerli durumda olduğu için ülkemizde PayPal sistemi kullanılamıyor. Bilhassa yurt dışı ile işler yapan ve freelance çalışanlar için PayPal Türkiye erişimi olmaması mali işlemler konusunda zorluklar yaşanmasına neden oluyor.

Türkiye’de PayPal yerine kullanabileceğiniz alternatifler mevcut. Dahası bu ödeme servisleri, PayPal’dan bile bambaşka avantajlar sunabiliyor. Önemli olan sizin kendi ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve finansal işlemleri yapacağınız muhalif ile ortak bir paydada buluşmanız. Arkasında PayPal Türkiye alternatifleri arasından dilediğinizi seçerek, parasal işlemlerinizi zahmetsizce ve fazla daha karlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

PayPal Türkiye alternatifleri:

Transferwise Stripe Neteller ePay Popmoney Payoneer Webmoney Paymentwall Ecopayz Payeer Moneygram Skrill

Transferwise

paypal türkiye, transferwise

Transferwise Türkiye hizmetleri Birleşmiş Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş kadar gerçekleştirilmektedir. Sistem üzerinden öyle fazla farklı para birimi gönderebilir veya alabilirsiniz. Servis ile tanıdık olmayan bir ülkede banka hesabı da açmanız muhtemel ama bunun için ödenti mükellefi bir şirket sahibi olmanız gerekiyor. Böyle bir hesabınız olmasa da kolayca mali işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Stripe

paypal türkiye, stripe

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olarak kullanılan ve bu nedenle dolar üzerinden gerçekleştirilen parasal işlemlerde epeyce başarılı olan Stripe ödeme servisi ile bir yurt dışı şirketi kurabilir, farklı platformlar üzerinden faturalandırma yapabilirsiniz. Her sene yüz milyarlarca dolar operasyon yaptığını bildiren Stripe ile 135’den pozitif para birimi üzerinden çevrimiçi mali işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Neteller

paypal türkiye, neteller

Neteller Türkiye üzerinden ayrıca yurt içi keza yurt dışı parasal operasyon gerçekleştirmek olası. Hesap açtıktan sonradan size sunduğu Net + Kart ile çevrimiçi alışveriş yapabilirsiniz. Forex yatırımlarınızı doğrudan doğruya servis üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Neteller üzerinden onlarca farklı banka ve ödeme servisinden az masraflı bir şekilde para almanız ve göndermeniz olası.

ePay

paypal türkiye, epay

ePay; yurt dışı havale işlemleri için aidat almıyor, zamanında aktarım garantisi sunuyor ve tüm bunları kullanışlı bir arayüz üzerinden gerçekleştirmenizi sağlıyor. Kendine özel ağ geçidi ve elektronik cüzdan sistemi doğruca size en uygun ödeme yöntemini seçerek en seri şekilde finansal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dahası servis üzerinden kendinize Avrupa ülkelerinde bir hesap oluşturabilirsiniz. 

Popmoney

paypal türkiye, popmoney

Popmoney ödeme servisi üzerinden çoğu farklı banka ve ödeme servisi ile mali işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mali işlemler esnasında o kadar fazla ödeme yöntemine fazla daha düşük masraflar sunması en dikkat çeken özelliklerinden bir adam başına. İşlemin gerçekleştirilme zamanı ise azıcık gecikmeli görünüyor. Acele işlemler konusunda kullanıcılara yeterli gelmeyebilir.

Payoneer

paypal türkiye, payoneer

Payoneer ödeme servisi, PayPal Türkiye alternatifleri aralarında en sık tercih edilenlerden bir adam başına. En uyarı çeken özelliği ise servis üzerinden Amerika Birleşmiş Devletleri, İngiltere ve Çin gibi bambaşka ülkelerde bir banka hesabı açabiliyor olmanız. Adobe, Amazon, Google gibi dünya çapında firmalar göre da seçim edilen Payoneer ile öyle çok bambaşka para birimi üzerinden finansal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Webmoney

paypal türkiye, webmoney

Özellikle Rusya ve öteki Asya ülkelerinde yoğun olarak kullanılan Webmoney ödeme servisinin olumsuz yanlarından bir her birine; keza para gönderen hem de bölge kişinin sisteme üye olmak zorunda olması. yine de bambaşka ödeme seçenekleri, hızlı aktarım güvencesi, bambaşka yatırımları servis üzerinden gerçekleştirme gibi hizmetleri ile öne çıktığı söylenebilir. 

Paymentwall

paypal türkiye, paymentwall

Paymentwall, PayPal Türkiye alternatifi ödeme servisleri arasında en geniş ödeme seçenekleri sunan servislerden bir tanesine. Kendine özel bir birleşik ağ geçidi yer alan Paymentwall ile yalnızca finansal işlemlerinizi yok, dilerseniz yatırımlarınızı da yoklama edebilirsiniz. Bir De servis, üyelerine özel yatırım danışmanlığı hizmeti de sunuyor. 

Ecopayz

paypal türkiye, ecopayz

Ecopayz, ödüllü bir ödeme servisidir. Sunduğu yenilik ve kolaylıklarla dikkat çeken servis, üyelerine bir de kart veriyor. Bu kart doğru çevrimiçi alışveriş yapabilir hatta banka ATM’leri üzerinden para çekme ve atama gibi işlemler yapabilirsiniz. Ecopayz’ın öne meydana çıkan diğer bir özelliği ise dünyanın neresine olursa olsun, yaptığınız bir para aktarma işlemini hemen olan olarak gerçekleştiriyor olması. 

Payeer

paypal türkiye, payeer

Payeer ile hesabınızda pek çok öbür para birimi üzerinden mali operasyon gerçekleştirebilirsiniz. Servisin öteki bir özelliği de kullanıcılarının hesaplarını kendi internet sitelerine bağlama imkanı sunması. Yani, bir çevrimiçi alışveriş siteniz varsa bu siteye Payeer hesabınızı bağlayabilir ve dünyanın öbür yerlerinden insanlarla ticaret yaparak ödemelerin Payeer hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. 

Moneygram

paypal türkiye, moneygram

Moneygram ödeme servisi, PayPal Türkiye alternatifleri arasında en basit parasal operasyon gerçekleştirebileceğiniz servislerden bir her birine. Elektronik cüzdan, banka hesabı gibi o kadar çok bambaşka ödeme yöntemi üzerinden size en uygun olanı seçerek şipşak, dünyanın herhangi bir noktasına para transfer işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dahası servis üzerinden fatura ödemeleri yapmanız da olası.

Skrill

paypal türkiye, skrill

Uzun zamandır çevrimiçi alışveriş, para gönderimi ve alımı konusunda hizmet vermekte olan Skrill ödeme servisi, ahenkli dilekçe ile kullanıcılarına bir takım ödüller de veriyor. Sadakat programı olarak isimlendirilen bu sistem ile yaptığınız her finansal işlem size açıklanmış bir puan verecek ve bu puanlar toplandıkça karşınıza bambaşka ödüller çıkacak. Vivaticket ortaklığı tamamen bilet alma işlemleri için de bambaşka avantajlar sunuyor.

Ayrı bir alternatif, kripto para:

paypal türkiye, kripto para

Kripto para çok da yeni bir alternatif sayılmaz, bir süredir hayatımızda olan bir sistem oysa böylece çok kişi bütün olarak nasıl işlediğini bilmediği için güvenilir bulmuyor ve kripto para birimleri üzerinden parasal işlemler gerçekleştirmiyor. Fakat bu durumun değişmesi de gerekiyor.

PayPal Türkiye alternatifleri listesinde yer alan böylece fazla ödeme servisi üzerinden bundan böyle kripto para birimleri ile mali işlemler yapabiliyorsunuz. Hatta içinde bulunduğunuz bir kripto para ağı varsa hiçbir ödeme servisine ihtiyaç duymadan ve neredeyse hiç harcama ödemeden para alma ve gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

genellikle bakacak olursak zaten kripto para birimlerinin ortaya çıkmasının esas amacı budur; bankalarla, ödeme servisleriyle uğraşmadan, ne için olduğu meçhul masraflar ödemeden dilediğimiz gibi mali işlem yapmak. Diğer Taraftan kripto paraların bir karşılığı olmadığını düşünmeyin. Kullandığınız kripto para borsası üzerinden dilediğiniz para birimine hemen olan olarak çevirme imkanınız var.

Dünya her geçen gün gelişiyor. Herhangi bir sistemin lisansının iptal edilmesi bundan böyle çok da manalı değil çünkü yerine kullanılacak onlarca alternatif sistem daha var. Listedeki PayPal Türkiye alternatiflerinden size en uygun olanı seçerek parasal işlemlerinize devam edebilirsiniz. Kripto para birimleri alternatifini de göz ardı etmemek de yarar var. 

Comments
To Top