Haber

Türkiye’de Bir İlk: Tuğba Yurt, VR Teknolojisiyle Bir Klip Hazırladı

Türkiye'de Bir İlk: Tuğba Yurt, VR Teknolojisiyle Bir Klip Hazırladı

Sanal hakikat uygulaması bundan böyle deneysel bir teknoloji olmayı geride bıraktı. Böylece fazla firmanın teknoloji tarafında rekabet ettiği bu bölge, bundan böyle içerik üreticilerinin de radarına girmiş durumda. Bu içerik üreticileri arasında şarkıcılar da var.

Genç şarkıcı Tuğba Yurt, ülkemizde bir ilke imza attı ve YouTube’un sanal gerçeklik özelliklerine yerinde bir klip çekti. Yurt, dünya üzerinde ABD’li ünlü şarkıcı Katy Perry’den sonra bu yöntemi deneyen ikinci isim oldu.

Topluluk bir ekip

tupba yurt

Bu yenilikçi ve ilginç çalışmada Tuğba Yurt bütün 40 karakter bir ekipten yardım aldı. Bilindiği üzere 3 boyutlu video içerikleri için daha bambaşka çekim teknikleri ve daha bambaşka ekipmanlar kullanılması gerekebiliyor.

Sanatçının 3 akustik şarkısına klip sürüklemek için kamera karşısına geçtiği ifade edildi. Bu şarkıların hangileri olduğu şimdilik bilinmiyor. Yurt, bu öbür deneyimi ise bireysel Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla doğruladı.

3 ebat ve sanal gerçeklik teknolojisi ile yapılan video içerikleri, özel gözlükler yoluyla izlenebiliyor. Bu Nedenle kullanıcılar daha içe doğru bir tecrübe yaşama fırsatını da elde etmiş oluyor. Daha önce de Katy Perry, Part of Me şarkısı için 3 boyutlu klip çekmişti. Hatta bu teknolojiyle bundan başka konser hazırlıyor.

Tuğba Yurt’tan bir birincil

tuğba yurt vr

Hayata gözlerini Belçika’da açan Yurt, çok ufak yaşlardan itibaren ülkemizde hayatını devam ettirmişti. Genç şarkıcı 2019 yılında birincil albümü olan Sığınak ile sevenlerinin karşısına çıkmıştı. Yurt’un daha öncesinde ise alışılmış müzik, konservatuar ve 10 adet single çalışması bulunuyor.

Sizce Tuğba Yurt’un bu klipleri beklenen etkiyi yaratacak mı? 3 boyut teknolojisiyle çekilmiş bir konser veya klip izlemek ister miydiniz? Belki de pandemi sebebiyle konserlerden ve eğlencelerden uzaktan kaldığımız bu dönemde genç şarkıcı yeni bir cereyan başlatabilir.

Comments
To Top