Haber

Türkiye’de Bir İlk: Covid-19 Testi Yaptırmayanların Kırklareli’ne Girişi Yasaklandı

Türkiye'de Bir İlk: Covid-19 Testi Yaptırmayanların Kırklareli’ne Girişi Yasaklandı

Covid-19 salgınının önüne geçebilmek için Türkiye’de yeni kurallar getirilmeye devam ediyor. Son olarak Kırklareli Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, kente antre yerine getirmek isteyenlere Covid-19 testi yaptırma zorunluluğu getirdi. Valilik, getirmiş olduğu mecburiyet ile birlikte Türkiye’de uygulanan Covid-19 kuralları kapsamında bir prensip imza atmış oldu.

Sokağa çıkma yasağı gibi kısıtlamaların vaka sayısını bir nebze de olsa düşürdüğünü bildiren Kırklareli, virüsten adam akıllı bir şekilde korunmak için getirmiş olduğu deneme şartıyla, kente girişleri teftiş altına aldı. Bu açıklamayla birlikte Kırklareli’ne giriş yerine getirmek isteyen vatandaş, ilk olarak Covid-19 taraması yaptırmak zorunda kalacak. 

Bambaşka sektörlerde çalışan birçok kişi, Covid-19 taramasından geçecek

Covid-19 taraması

Kırklareli Valisi Osman Alim, Covid-19 testinin sadece kente antre yapmak isteyenlere yok, birçok bambaşka sektörde çalışan insanlara da yapılacağını belirtti. Yapılan açıklamaya kadar kuryeler, kargo firması çalışanları, kuaför ve berberler, taksi ve dolmuş şoförleri, çekicilik ve bakım merkezi çalışanları, otobüs ve emekçi servisi şoförleri ve Vefa Yardım Sosyal Grubu, Covid-19 tarama testlerine emrindeki tutulacak. 

Vali Bilgin, bununla birlikte site ve apartman yönetimlerinin Şubat ayına kadar buluşma gerçekleştiremeyeceğini bildirirken, kurallara uymayan kişilere adli operasyon başlatılacağının altını çizdi. 

Comments
To Top