Haber

Türk Telekom, Tamamen Yerli eSIM’i Kullanıma Sundu

Türk Telekom, Tamamen Yerli eSIM’i Kullanıma Sundu

Aracısız Olarak bir aygıta gömülü olarak programlanabilen dijital eSIM, dünyada adamakıllı yaygınlaşmaya başladı ve Türk Telekom da geçtiğimiz haftalarda bu teknolojiyi Türkiye’de yerli bir şekilde uygulayacaklarını dile getirmişti. Türk Telekom’un CEO’su, yeni yaptığı bir açıklamayla birlikte tamamen yerli bir şekilde üretmiş oldukları eSIM teknolojisini, Türkiye’deki kullanıcılara sunmaya başladıklarını duyurdu. 

Türk Telekom, eSIM teknolojisini ayrıca kişisel keza de kurumsal müşterilerine arzetmek için hazırlanmış olduklarını dile getirirken, bu hizmetin müşteriye tamamen ücretsiz verileceğinin de altını çizdi. Şirketin hedefi, eSIM uygulamasını zeki telefondan otomotiv sektörüne değin birçok öbür sektörde yaygınlaştırmak.

eSIM için kullanıcılardan ekstra bir vergi talep edilmeyecek

Türk Telekom eSIM

Türk Telekom’un geliştirmiş olduğu eSIM ile birlikte Türkiye, en ince ayrıntısına kadar yerli teknoloji ile eSIM üretebilen dördüncü ülke oldu. eSIM’in dijital olması nedeniyle önceki sim kartlarıyla birlikte yaşanan çalınma ve kaybolma gibi problemler de ortadan kaldırılmış oldu.

Türk Telekom, müşterilerin hiçbir ilave ücret ödemeden ve numaralarını değiştirmeye lüzum kalmadan e-SIM uygulamasına geçebileceklerini dile getirdi. Yeni aboneler ise eski usule hiç lüzum kalmadan doğrudan doğruya eSIM tercih edebilecek.

Şirketin CEO’su Ümit Onal, eSIM ile ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti; “Yüzde yüz yerli teknoloji ile eSIM üreten dört ülkeden biri olduk. Biz de Türk Telekom olarak kendi altyapımızı bu yeni teknolojiye hazır hâle getirdik ve ülkemizde kurulan sunucular ile entegrasyon süreçlerimizi tamamladık. Çevre dostu ve güvenli teknoloji eSIM ile kişisel ve kurumsal herif deneyimini zenginleştirmeye devam edeceğiz.”

Comments
To Top