Haber

Türk Tasarımcı Tarafından Oluşturulan Mercedes-Benz EQR AMG Konsepti

Türk Tasarımcı Tarafından Oluşturulan Mercedes-Benz EQR AMG Konsepti

Mercedes-Benz R Serisi, Alman araba üreticisinin son yıllarda piyasaya sürülen en cazibeli modellerinden biri oldu. Süratli, müşteriler aralarında bu kadar popüler olmamasına karşın Türk tasarımcı Emre Hüsmen’in Mercedes-Benz EQR AMG konsept tasarımına ilham kaynağı oldu.

Mercedes’in EQ markalı elektrikli araç yelpazesi her geçen gün genişliyor. Alman imalatçı, EQC de dahil elde etmek üzere crossover EQA ve EQS sedan gibi gelecek modeller üstünde çalışsa da beceriksiz olan bir şey var: EQ serisi Station Wagon bir vasıta. Emre Hüsmen göre ortaya çıkarılan bu yeni tasarım, adamakıllı elektrikli gelecek cins bir Station Wagon aracın nasıl görünebileceğini bizlere gösteriyor.

Mercedes-Benz EQR AMG neler sunuyor?

Mercedes-Benz EQR AMG

Otomobilin ön tarafında ince LED farlarla çevrelenmiş kavisli ızgara yapısına sahip olan EQR AMG, ızgaranın tam ortasında yer alan heybetli Mercedes amblemiyle oldukça şık bir görünüm kazanıyor. Kaputun eğimli bir camla buluştuğu araç, alt profilden fazla daha albenili bir görünüş sunuyor.

Geniş tekerlekler, aydınlık jantlar ve içe bükülmüş kapılarla epeyce şık bir dış görünüş sunan araç, arkadan bakıldığındaysa LED stop lambaları ve büyük hava delikleri ve devasa difüzörüyle dikkat çekiyor.

Mercedes-Benz EQR AMG

Egemen tasarımcı Emre Hüsmen, arabulucu 1.200 beygirlik bir şiddet alabilecek bir hyper wagon olarak tasarladığını söylüyor. Genel boyutlar hakkında da bilgi veren Hüsmen, uzunluğun 5 metre, genişliğin 2 metre, jantların 24 inç ve yüksekliğin 1,4 metre olduğunu da belirtiyor.

Mercedes-Benz EQR AMG

Yazımızı noktalamadan önce bunun Emre Hüsmen göre üretilmiş bağımsız bir tasarım çalışması olduğunu ve Mercedes-Benz tarafından desteklenmediğini belirtelim. Peki, siz bu fütüristtik tasarım çalışması hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top