Haber

Türk Müzisyenlerden Sektör Devlerine ‘Dolar Kuru’ Çağrısı

Türk Müzisyenlerden Sektör Devlerine 'Dolar Kuru' Çağrısı

Türkiye’nin en büyük sorunlarından bir tanesi, bir türlü tutulamayan dolar kuru. Maaşlarımızı her ne değin dolarla almıyor olsak da piyasadaki ürünlerin dolar endeksli olması, pek çoğumuzun hayallerini tüketir noktaya geldi. Bu bağlamda, umutları giderek tükenen çok kayda değer bir kitle var. Bu kitle, sesini dünyaya duyurma noktasına gelen ses mühendisleri ile müzisyenler

Türkiye’nin birincil hip-hop prodüksiyon platformu olan “VVO Beats Türkiye“, sektörde hizmet veren küresel şirketler için bir çağrı akımı başlattı. Döviz kuruna yan olarak yükselen maliyetlere artık aleyhinde koyamadıklarını söyleyen müzisyen ve ses mühendisleri, sektör devlerinden Türkiye için özel bir fiyatlandırma politikası istiyorlar. Oysa VVO Beats Türkiye üyeleri, bu talebin karşılıksız olmayacağını belirtip, seslerini duyan devlerin reklamlarını da bedava olarak yapacaklarını açıklama ediyorlar.

VVO Beats Türkiye

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, müzik yapabilmek için illegal yazılım kullanımının hiçbir süre tasvip edilmediği açıklama ediliyor. Ancak müzisyenler, dolar kuru sebebiyle bundan böyle müzik yapmanın hayalini bile kuramadıklarını belirtiyorlar. Bu da sektörün bir süre sonra daha da çıkmaza gireceğini, olur ya de bazı müzisyenlerin korsan yazılımlara yöneleceklerini gösteriyor. İşte VVO Beats Türkiye, bu haklı nedenlerden ötürü seslerinin duyulmasını istiyor.

İşte VVO Beats Türkiye göre yapılan o çağrı

VVO Beats Türkiye

VVO Beats Türkiye üyesi müzisyenler, seslerini duyurabilmek adına “#wedontwantpiratetoo” etiketiyle paylaşımlar yapıyorlar. Eğer sizler de büyüyen maliyetler nedeniyle müzik yapamaz ayla gelen müzisyenlere takviye saptamak isterseniz, bu etiketi kullanarak paylaşımlar yapabilirsiniz. Ayrıca platformun Instagram hesabına buradan, resmi internet sitesine de buradan ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top