Haber

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, sürat sınırlarını aşarak keza kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan sürücüleri saptama edip cezalandırılabilmesi için geliştiriliyor ama Edirne’deki bir motosiklet sürücüsü, sürat sınırı aşarken yakalanmamak için yapmış olduğu “kurnazlık” ile radarları yanıltmayı başardı.

Plakasının sonu 976 olan motosiklet sürücüsü, siyah bant kullanarak 9 ve 6 rakamlarını 8’e dönüştürdü ve plakasının radarda 878 olarak gözükmesini sağladı. Bu değişim, radarı yanıltmayı başarsa da trafik polislerinin gözünden kaçmadı. Söz konusu motosikleti durdurduktan daha sonra plakadaki garipliği ayrım eden trafik polisi, U.B. adlı vatandaşın foyasını ortaya çıkardı.

Siyah bant sayesinde radar cezasından kaçan motosiklet sürücüsü, trafik polisinin cezasından kaçamadı

plaka

Plakasını bant ile değiştirerek yanlış okunmasını karşılayan, bu sayede de radar uygulamasına takılmayan motosiklet sürücüsü, “plakanın bambaşka okunmasını sağlama” suçundan 505 TL para cezasına çarptırıldı. Söz konusu motosiklet sürücüsünün plakasını değiştirerek şu ana dek kaç TL fazla sürat cezasından kurtulduğu ise natürel oysa bilinmiyor…

Verimlilikleriyle Öne Meydana Çıkan Yakıt Cimrisi 9 Otomobil

Comments
To Top