Haber

Türk Gençlerin Dünya’nın Dönüşü Tartışması, ‘Tavşan Eti Haram mı?’ Sorusundan Çıkmış

Türk Gençlerin Dünya'nın Dönüşü Tartışması, 'Tavşan Eti Haram mı?' Sorusundan Çıkmış

Birkaç gün önce Türkiye’nin sosyal medya gündemi, viral bir videoyla sallandı. Bu videoda yer alan bir grup genç, Dünya’nın nasıl döndüğünü tartışıyorlardı. Oysa bu tartışmadaki hem hareketler ayrıca de söylemler, videonun internete düşmesiyle birlikte milyonların dikkatini çekti. Bugünse o arkadaş grubundan olayla ilgili birincil izah etme geldi. Yapılan talimatlar, tartışmanın nereden çıktığını ve sürecin bu noktaya nasıl geldiğini gözler önüne seriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, gençlerin viral ülkü gelen tartışmalarına ilgisiz kalmayarak, arkadaş grubunu Konya Bilim Merkezi’ne gösteri etti. Bugün gerçekleşen ziyaret sırasında gençlere, teleskop armağan edildi. İşte tüm Türkiye’nin yüzünü güldürmeyi başaran gençler, bu gezi sırasında da olayın nasıl yaşandığını anlattılar.

“Meğer biz hiçbir şey bilmiyormuşuz”

Konyalı gençler

Tartışmanın esas konuşmacılarından olan Hasan Hüseyin Karaoğlu, Dünya’nın nasıl döndüğünü uygulamalı olarak göstermeye çalıştığını ama başaramadığını söyledi. O gün hiçbir sonuca ulaşamadıklarını ifade eden Karaoğlu, araştırdıktan sonra içten bilgiye ulaştıklarını belirtti. Tartışmanın iki üç saat dek sürdüğünü söyleyen genç, o esnada ne konuştuklarını kendilerinin bile hatırlamadığını açıklama etti. Murat Seyit Kağnıcıoğlu ise videodaki halleriyle şu anki halleri aralarında dağlar dek fark olduğunu, çünkü o gün hiçbir şey bilmediklerini fark ettiklerini söylüyor.

Mesele, tavşan etinin haram olup olmadığından çıkmış ve Dünya’nın dönüşüne gelmiş

Ekibin bir diğer üyesi Furkan Şaban Sarı, viral ayla gelen tartışmanın kaynağının tavşanlar olduğunu açıklama ediyor. Tavşan etinin haram olup olmadığını tartışmaya başladıklarını söyleyen genç, buradan uzaylıların varlığına geçtiklerini, en sonunda da Dünya‘yla ilgili tartışmaya başladıklarını ve olayların bu noktaya geldiğini ifade ediyor. 

Comments
To Top