Haber

Türk CS:GO Oyuncusu XANTARES, Esports Awards 2020 ‘Yılın En İyi Oyunu’ Ödülünü Kazandı

Türk CS:GO Oyuncusu XANTARES, Esports Awards 2020 'Yılın En İyi Oyunu' Ödülünü Kazandı

Birkaç senedir uyumlu olarak yapılan ve profesyonel video oyun sektörüne katkı sağlayan Esports Awards’ın 2020 ayağında ödüller sahiplerini buldu. ‘Yılın En İyi Yayıncısı’, ‘Yılın En İyi Espor Oyunu’, ‘Yılın En İyi Donanım Sağlayıcısı’ ve ‘Yılın En İyi Oyunu’ gibi çoğu dalda ödüllerin verildiği etkinlikte, Türk CS:GO oyuncusu İsmailcan ‘XANTARES’ Dörtkardeş de ödül kazanan isimlerden biri oldu.

Almanya merkezli BIG takımının formasını giyen XANTARES, 2020 yılının başında düzenlenen DreamHack Open Leipzig turnuvasının büyük finalindeki son roundda, Renegades takımına karşı aldığı 3 skorla ödülü almaya adalet kazandı. XANTARES’in rakiplerini yok ettiği bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

XANTARES’e ödül getiren hareket:

Uzun bir süredir profesyonel arenada boy bildiren İsmailcan ‘XANTARES’ Dörtkardeş, sergilediği performansla Avrupa’da çoğu büyük takımın radarına girmiş ve son olarak Alman takımı BIG ile anlaşmıştı.

2018’den bu yanlamasına formasını giydiği BIG takımıyla öyle çok turnuva şampiyon oyuncu, ‘Rifler’ pozisyonunda dünyanın en iyilerinden biri olarak görülüyor. Bazıları Can için CS:GO hilesi kullandığını iddia etse bile kendisi en iyilerden biri olduğunu turnuvalarda gösterdiği performansla daima kanıtladı.

Bu yılın başlarında düzenlenen DreamHack turnuvasındaki performansıyla da adından sık sık laf ettiren XANTARES, nihayetinde 1v3 performansıyla ödülün sahibi olmayı başardı. Biz de kendisini başarısından dolayı tebrik ediyoruz.

Comments
To Top