Haber

Tüketici güvenliği ajansı, Vape piller ölümcül patlamalara neden olabilir

Tüketici güvenliği ajansı, Vape piller ölümcül patlamalara neden olabilir

Tüketici Mahsul Güvenliği Komisyonu (CPSC) kadar yayınlanan bir uyarıya kadar, tüketiciler muhtemel yangın riski sebebiyle bireysel 18650 lityum iyon batarya hücreleri satın almamalı ya da kullanmamalıdır. Komisyon, ara sıra buharlarda, e-sigaralarda, el fenerlerinde ve oyuncaklarda kullanılan gevşek 18650 hücrelerin listelerini kaldırmak için eBay gibi e-ticaret siteleriyle çalıştığını söylüyor.

Ajans, “Bu batarya hücrelerinin, anahtarlar veya bir cepte gevşek madeni para gibi metal nesnelerle bağlantı ettiğinde kısa devre yapabilen açıkta metal fazla ve olumsuz terminalleri olabilir” dedi. Cuma. “Kısa devre yapıldığında, gevşek hücreler fazla ısınabilir ve termal kaçış yaşayabilir, hücrenin iç malzemelerini tutuşturabilir ve yanan içerikleri zorla dışarı atarak yangınlara, patlamalara, ciddi yaralanmalara ve hatta ölüme neden olabilir.”

18650 hücrenin patlamasıyla ilgili yaralanmalar birkaç yıldır belgelendi, ancak Amazon gibi sitelerdeki ya da toptancı perakendecilerdeki bulunabilirliklerinin sıklığı artmış gibi görünüyor.

18650 hücre üreten şirketlerden biri olan LG Chem, e-sigara ekipmanı dağıtımcılarından 2018’in sonlarına doğru bir mektupta onları satmayı bırakmalarını istedi ve “i kişisel alıcı kullanımı ve kullanımı” The Atlantic’teki bir habere göre “önemli yanıklara ve şekil bozukluğuna yol açıyor”. Samsung ve Sony ayrıca tüketicileri hücrelerin kullanımına karşı uyarıyor.

18650 batarya genelde daha ağır ticari ortamlarda kullanılır ve hatta Tesla’nın Model X ve Model S araçlarına zor sağlar – oysa CPSC, amaçlanan kullanımları olduğu için bunun iyi olduğunu kabul eder. aynı zamanda, e-bisikletler için özel pil paketleri ve hatta internetten satın alınan 18650 hücreyi kullanan elektrikli arabalar meydana getirmek civarda ortaya çıkan minik lakin çoğalan bir DIY topluluğu var.

Gelişiyor …

Comments
To Top