Haber

Trendyol, Kasım 2020’deki Etkileyici Satış Rakamlarını Açıkladı

Trendyol, Kasım 2020'deki Etkileyici Satış Rakamlarını Açıkladı

Kasım ayı, ülkemizdeki alışveriş tutkunları için epeyce hareketli geçti. Lüzum ülkemizde lüzum dünya genelinde hizmet veren derhal her e-ticaret platformu, kasım ayı içinde çeşitli indirimlerle tüketicilerin karşısına çıktı. Bu bağlamda kasım ayında indirim yapan e-ticaret platformlarından bir her birine Trendyol‘du. PR çalışmaları konusunda son birkaç yıldır kendini aşan platform, kasım ayında yaptığı kampanyalara ilişkin detayları açıkladı.

Trendyol’un açıkladığı verilere kadar kasım ayında, 5 milyon değişiklik üründe akıcı oranlarda indirimler yapıldı. Işlem içerisindeyse 60 milyon ürün satışı gerçekleşti. Trendyol tedarikçilerinin satış miktarı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 158 büyüdü. Kasım ayındaki kullanıcı sayısı 25 milyona ulaşan platformun aylık ziyaretçi sayısı ise 1,5 milyara yükseldi. Hemen Olan ziyaretçi sayısı ise kampanyaların son gününde, 1,85 milyon kullanıcıya ulaştı.

Kasım kampanyalarındaki en fazla sipariş İstanbul’dan alındı

Trendyol

Platformun açıklamalarına kadar kasım ayında en fazla sipariş veren şehir İstanbul oldu. Nüfus miktarıyla açıklanabilen bu durum, ikinci ve üçüncü illerde de geçerliydi. İstanbul’u Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Adana, Mersin, Konya ve Gaziantep takip etti. Tedarikçiler bazında da veriler ifade eden Trendyol, İstanbul, Ankara ve İzmir haricindeki tedarikçiler aralarında en fazla satışın Kocaeli, Denizli ve Aydın’da gerçekleştirildiğini söyledi.

Trendyol, 60 milyon satışın detaylarına da değindi. Platformun açıklamalarına göre tüketiciler, kasım ayında 1 milyondan artı sweatshirt siparişi verdiler. Ay baştan başa 150 binden fazla (paket) bebek bezi satılırken, 55 binden artı robot süpürge, 35 tondan artı da Antep fıstığı satışı gerçekleşti. 

Comments
To Top