Haber

Trabzon’da Yapay Zeka Destekli Ekranlar, Maskesiz Gezenleri Koronavirüs Gibi Gösteriyor

Trabzon'da Yapay Zeka Destekli Ekranlar, Maskesiz Gezenleri Koronavirüs Gibi Gösteriyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde maske takmadan dolaşan vatandaşlar için yeni bir uygulama başlattı. Otobüs duraklarına suni akıl destekli ekranlar ekleyen belediye, maske takmadan otobüs bekleyen vatandaşların yüzünü koronavirüs simgesiyle gösterdi. Belediye, bu hamleyle vatandaşları maske takmaya ikna edebileceğini düşünüyor.

Konuyla ilgili direktifler, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu göre yapıldı. Yaptığı yazılı açıklamada bugüne değin her alanda egzersiz yaptıklarını söyleyen Zorluoğlu, bu çalışmalardan sonuncusunun da bir takım duraklara yerleştirilen ekranlar olduğunu ifade etti. Belediye başkanı, maske takmayan vatandaşların duyarlılıklarını çoğaltmak için böyle bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Kendini koronavirüs gibi görebilen vatandaş, maske takıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler, dijital ekranların vatandaşları etkilediğini gösteriyor. Çünkü kendi yüzünü koronavirüs şeklinde görüp hayran eden vatandaşlar, şaşkınlığı üzerinden attıktan sonradan maske takmaya başlıyor. Duraklara maskeyle gelen vatandaşlarsa “Koronavirüse aleyhinde mücadelemize iki taraflı olduğun için teşekkür ederiz.” ifadesini görüyorlar.

Trabzon'da koronavirüsle mücadele

Comments
To Top