Haber

TP-Link’in ilk Wi-Fi 6E yönlendiricileri bu yıl geliyor

TP-Link’in ilk Wi-Fi 6E yönlendiricileri bu yıl geliyor

TP-Link, daha yüksek hızlar ve daha güvenilir bağlantılar için mevcut hava dalgalarını dört katına çıkaran büyük bir Wi-Fi yükseltmesi olan Wi-Fi 6E’yi destekleyen birincil yönlendiricilerini duyuruyor. Duyurduğu birincil dört yönlendirici, bir çift örgü Wi-Fi sistemi ve biri 10 Gb / sn hızları destekleyen iki üst seviye tek birimli yönlendiriciden oluşuyor.

Wi-Fi 6E yönlendiricileri üçüncü bir bant ekler. Wi-Fi – 2.4GHz ve 5GHz bağlantılara ilave olarak bundan böyle 6GHz ağ olacak. Bu ağ da kayda değer ölçüde daha büyük olacak ve bu da daha az tıkanma ve daha yüksek hız potansiyeli anlamına gelmelidir.

İlgili

Wi-Fi 6E açıkladı: Wi-Fi en büyük yükseltmesini alıyor 20 yıl içinde

TP-Link, bu yıl Wi-Fi 6E’yi destekleyen iki ağ bağlantılı Wi-Fi yönlendiricisini tanıtmayı planlıyor. Deco X96 ve Deco X76 Plus’ın her ikisi de üç bantlı sistemlerdir ve yönlendirici notları arasında iletişim kurmak için yeni 6GHz ağı asıl taşıyıcı olarak kullanırlar. Bu, hem belli başlı taşıyıcı ayrıca de cihazlarla irtibat kurmanın bir yolu olarak daha ufak 5 GHz bandına dayanan geleneksel üç bantlı örgü ağlardan daha sağlam ve daha çabuk bir asıl taşıyıcı sağlar.

Deco X96 ağ yönlendiricileri. Resim: TP-Link

Gerçi bir dezavantajı var: 6 GHz Wi-Fi bağlantılarını destekleyen telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve diğer cihazları sonunda satın aldığınızda, bu sistemler bunlara yalnızca geleneksel (ve muhtemelen daha yavaş) 2,4 GHz üzerinden bağlanacaktır. 6GHz ağı yönlendiriciler kadar kullanıldığından beri 5GHz ağları. X96, 7800 Mbps’ye kadar hız vaat ediyor. X76 5400 Mbps’ye kadar çıkar ve keza zeki ev cihazlarını cesaretlendirmek için oturmuş bir Zigbee radyo içerir.

6GHz Wi-Fi üzerinden cihazlara aracısız olarak bağlı olmak istiyorsanız, TP-Link’in diğer ikisi yaklaşan yönlendiriciler içindir. Archer AX96 ve Archer AX206’nın her ikisi de üç bantlı yönlendiricilerdir, oysa bunlar örgü sistemler olmadıklarından, bu 6GHz bandının egemen cihazlara bağlanması ücretsizdir. X96 7800 Mbps’de zirvede ve X206’nın 10 Gbps’ye ulaşması gerekiyor, eğer internet bağlantınız bir şekilde onu destekleyecek kadar hızlıysa.

Comments
To Top