Haber

Toyota, Otomobillere Yakıt Götürecek Otonom Drone Patenti Aldı

Toyota, Otomobillere Yakıt Götürecek Otonom Drone Patenti Aldı

Elektrikli otomobillerin popülerliği son zamanlarda önemli bir oranda yükselme yaşadı. Bu artma bir uçtan bir uca hem sektörü büyüdü ayrıca de bu sektöre katkı yapabilecek bazı tabi ürünler geliştirilmeye başladı. Geliştirilen son ürünlerden birisiyse Toyota’nın otonom drone’u oldu.

Japonya merkezli araba devi Toyota, aldığı son patentle birlikte üstünde çalıştığı yeni teknolojiyi gösterdi. Şirketin son patenti, elektrikli otomobilleri sıkıntı edebilecek drone’du. Bu platform gaye otomobilin olduğu bölgeye doğru kendisi gitgide artarak otomobilin bataryasını otomatik olarak dolduracak.

Sadece elektrikli otomobillere de hitap etmeyecek:

toyota otonom drone

Üstelik şirketin drone’u yalnızca elektrikli otomobillere de hizmet etmeyecek. Patentte yer alan bilgilere göre drone, otomobillere yakıt veya hidrojen yakacak hücresi de sunabilecek. Yakıt talep eden bir otomobile hangi drone’un gönderileceğiyse farklı alanlara yönlendirilmiş şartlar göz önüne alınarak sistem göre otomatik olarak belirlenecek.

Berat başvurusundaki görsellere tarafından otonom drone bir depolama alanına, yakacak aktarma mekanizmasına ve merkezi bir kontrolcüye ev sahipliği yapacak. Oysa drone’un bir otomobile hareket halindeyken mi yoksa dururken mi ikmal oluşturacağı şu lahza için netlik taşımıyor.

Toyota’nın patenti oldukça kullanışlı sayılabilecek bir arabulucu ortaya koysa da bu aracın hakiki olup olmayacağı da emin değil. gerçi Toyota’nın bu cins teknolojiler üstünde çalışıyor olduğunu görmüş olduk. Şirket, ilerleyen zamanlarda daha gelişmiş prototipler üretebilir ve hatta bunları hayatımıza bile sokabilir.

Comments
To Top