Haber

Tom Cruise, SpaceX ve NASA İş Birliği ile Uzayda Film Çekecek!

Dünyaca ünlü aktör Tom Cruise, SpaceX firmasının sahibi Elon Musk ve NASA iş birliği ile uzayda film çekecek.

Görevimiz Tehlike, Oblivion ve Yarının Sınırında filmleri ile tanıdığımız ünlü Hollywood aktörü Tom Cruise ve Elon Musk uzay çekilecek film projesi için bir araya geldi. Başrolünde Tom Cruise’nin yer alacağı filmin Uluslararası Uzay İstasyonunda çekilmesi hedefleniyor. Film için gerekli fon yatırımını ise Tesla ve SpaceX şirketleri ile yakından tanıdığımız Elon Musk olacak. İki ünlü ismin ortak projesine NASA’dan tam destek geldi.

Proje hakkında açıklama yapan NASA yönetici Jim Birdenstine, daha şimdiden birçok kişi uzaya gitmek için Elon Musk’ın kapısını çaldığını ifade ederken bu isimlerden bir tanesinin de Tom Cruise olduğunu ifade etti.

SpaceX Fon Sağlayacak NASA Kapıları Açacak!

nasa spacex

NASA Direktörü Bridenstine, “söz konusu projenin yapılması için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Hatta Uluslararası Uzay İstasyonu’nu bile açabiliriz” ifadelerini kullandı. NASA’nın bu adımı ile uzay turizminin önünün açılması hedefleniyor. SpaceX ise çekilecek film ile insanların ilgisini ISS’ye ve uzaya çekmeyi hedefliyor. Böylece doğal yoldan uzay turizmi için gereken reklamı her zamanki gibi en etkili şekilde yapacağı tahmin ediliyor.

Henüz film hakkında detaylı açıklama yapılmazken söz konusu filmin çekimlerinin çok uzun süreceği kesin. Nitekim aktörlerin uzaya çıkmadan önce yıllarca eğitim alması ve çeşitli önlemlerin alınması gerekiyor.

Comments
To Top