Haber

Tinder, Kullanıcıların 2020 Yılındaki Kullanım Detaylarını Açıkladı

Tinder, Kullanıcıların 2020 Yılındaki Kullanım Detaylarını Açıkladı

Dünyanın en popüler arkadaşlık uygulamalarından bir adam başına olarak hizmet vermeye sürekli Tinder, “Year in Swipe 2020” verilerini paylaştı. Platform tarafından yapılan açıklamalar, Tinder kullanıcılarının 2020 yılında neler yaptıklarını ortaya koyuyor. Yaptığı basın toplantısıyla kullanıcıların 2020 yılındaki Tinder deneyimlerini anlatan şirket, epeyce işaret sonuçlara ulaşmış gibi görünüyor.

Tinder tarafından yapılan açıklamalara tarafından kullanıcılar, pandemiyle birlikte hayatımıza giren sosyal mesafeyi çoktan benimsemiş durumdalar. Çünkü kullanıcılar, pandemi sürecinde arkadaş bulmaya çalışmaktan vazgeçmediler. Hatta şirket, şubat ayına kadarki süreçte olan kullanıcı aktifliğinin, sonbahar aylarında olan aktiflikten daha düşük olduğunu söylüyor. 

Kültürel tatiller ve politik mesajlar da Tinder’da kendine yer buldu

Tinder

Tinder’ın Year in Swipe 2020 verilerine tarafından kullanıcılar, bu sene en çok da kültürel seyahatlerini platform üzerinden paylaştılar. Keza sosyal ve politik mesajlar da kültürel tatiller dek popülerdi. Yetkililer, ABD’deki seçimlerin kullanıcı davranışlarını aracısız olarak etkilediğini, 2020 yılında “oy” kelimesi üzerinden yapılan paylaşımların ikiye katlandığını söylüyor. Tinder’a tarafından oy kelimesi üzerinden yapılan paylaşımlar da hiç olmadığı dek yaratıcıydı.

Tinder yetkilileri, 2020 yılında en fazla kullanılan emojileri de paylaştı. Yapılan açıklamalara kadar kullanıcılar, hayatımızı bütünüyle etkileyen pandemiyi, emojilerde de göstermeye başladılar. Zira en fazla kullanılan emojilerden bir tanesine, maskeli yüzdü. Fakat en fazla kullanılan emoji, omuz silkmeydi. Keza kullanıcılar, bu sene biyografi bölümlerinde karantina ifadesini çok fazla kullandılar.

İşte Tinder kullanıcılarının 2020’de en fazla kullandıkları emojiler

Tinder

Comments
To Top