Haber

Tile, kayıp eşyaları duvarların arasından bulmanızı sağlayacak bir AirTags rakibi hazırlıyor

Tile, kayıp eşyaları duvarların arasından bulmanızı sağlayacak bir AirTags rakibi hazırlıyor

TechCrunch’tan bir rapora tarafından Tile, şirketi Apple’ın demin duyurulmamış AirTag’leriyle aracısız rekabete sokacak ultra geniş bant (UWB) teknolojisine dayanan yeni bir izleyici üzerinde çalışıyor. Yeni izleyici, izleyicinin çaldığı zil sesini kulak vermek zorunda kalmadan, kaybolan bir öğenin sizinle ilişkide nerede olduğunu daha belirli bir şekilde bilmenizi sağlayarak şirketin Bluetooth cihazlarından bir adım daha ileri gidecekti.

Apple’ın AirTag’leri henüz resmen duyurulmadı, fakat arkanızda bir unsur bırakıp bırakmadığınızı size hatırlatmak ya da artırılmış realite kullanarak kaybolan öğeleri bulmanıza yardımcı olmak gibi sahip olabilecekleri potansiyel özelliklerin bir listesi zaten var. Samsung da aynı özellikler sunmakla ilgilendiğini ifade etti, böylece Tile iki büyük şirketle alanı paylaşıyor olabilir. Apple, iPhone 11’deki U1 yongasıyla UWB’nin tanıtımını yaptı, bu da AirDropped dosyaları telefonunuzu sinyâl ederek yönlendirmenize ihtimal tanıyor, ancak izleme uygulamaları daha da garip.

Tile’ın söylentilere tarafından UWB izleyicisi, Tile’ın bluetooth tekliflerine aynı bir tasarım paylaşıyor. Fotoğraf: Tile / TechCrunch

Ultra geniş bant (Verizon’un Ultra Geniş Bant 5G’si ile karıştırılmamalıdır) Bluetooth Düşük Enerji gibi çalışır. Kablosuz verileri ileten yüksek bir frekansta düşük enerjili, kısa menzilli darbeler gönderir. Bluetooth ve telefonunuzun GPS’i ile Tile, bir şeyin genel konumunu harita üzerinde gösterebilir, fakat daha belirlenmiş bir şey için, bir şeyler bulmanıza yardımcı olacak sese güvenir. Bir UWB cihazı, pat diye pozitif oda uzaktaysanız çalışabilir ve size duvarlar veya katlar aralarında bir şeyin daha muhakkak konumunu gösterirken, Karo’nun acilen sahip olduğu özellikleri de sunar.

Kaybedilen bir değeri, işitme mesafesinin haricen veya bir kabın içine kilitlendiğinde bulduğunuzu hayal edin. Tile’ın uygulaması (ya da Apple’ın veya Samsung’un) kamera akışınıza eklenen artırılmış realite görüntülerini kullanarak sizi telefonunuzla doğru yöne yönlendirebilir. Gerçekten, Tile’ın izleyicilerinden gelen yüksek sesli bir cıvıltıdan daha kullanışlı ve daha az asap bozucu görünüyor (az kalsın daima yanlışlıkla yola çıktığım bir şey).

Comments
To Top