Haber

TikTok Videosunda COVID-19 Önlemleriyle Alay Eden Hemşire İdari İzne Ayrıldı

TikTok Videosunda COVID-19 Önlemleriyle Alay Eden Hemşire İdari İzne Ayrıldı

İlk yeni herif koronavirüs (COVID-19) vakasının bildirilmesinin üzerinden yaklaşık bir sene geçti ve dünya hâlâ virüsün yayılmasını durdurmak için o kadar fazla önlem alıyor. Alınan bu önlemlerden bazıları virüsün halk müziği arasındaki bulaşmasını önlemek için maske takmak, sosyal mesafe ve gezi sınırlarından oluşuyor. Oysa bazı kişiler, bu önlemlere uymadığı gibi tiye alabiliyor.

Şimdiyse ABD’nin Oregon eyaletinin başkenti Salem’de bir afiyet görevlisi, COVID-19’la alay edercesine paylaştığı TikTok videoları nedeniyle idari izne ayrıldı. Salem Statesman Journal’a kadar adı Ashley Grames olan bayan, şehirdeki Salem Health’te çalışıyordu. Söz konusu TikTok videosunda ise kadın, maske takmak ve sosyal mesafeye aktarmak gibi önlemlerle alay ediyordu.

Afiyet görevlisinin yönetimle ilgili izne ayrılmasına niçin olan TikTok videosu:

Gelen tepkilerin ardındaki kadının TikTok hesabı kapatıldı. Orijinal video silinse de kopyaları TikTok’ta dolaşmaya devam ediyor. @loveiskind05 adlı hesaptan paylaşılan orijinal videoda sıhhat görevlisi, “İş arkadaşlarım hâlâ seyahat ettiğimi, dışarıdayken maske takmadığımı ve çocuklarımın oyun buluşmalarına izin verdiğimi görür görmez” notuyla paylaşmıştı.

BuzzFeed’e göre videonun gerisinde böylece fazla kişi videodaki sağlık görevlisinin kimliğini tespit ederek Salem’deki hastaneyi konu hakkında uyardı. Bunun üzerine hastane yönetimi kadını “soruşturma boyunca yönetimle ilgili izne” ayırdı.

Hastaneden konu hakkında yapılan duyuruda tek bir kişinin yaptığı bu açıklamanın Salem Health’in ve çalışanlarının konumunu yansıtmadığına vurgu yapıldı.

Salem Statesman Journal hem, Salem Health’in çalışana bağlı COVID 19 vakalarında eyaletteki diğer bütün hastanelerden daha pozitif COVID vakasına sahip olduğunu bildirdi. Soruşturma dahilinde Grames’in son zamanlarda hastanede kimlerle irtibat kurduğuna da bakılacak.

Comments
To Top