Haber

TikTok, iPhone 12 Pro’nun LIDAR kamerasını kullanan ilk artırılmış gerçeklik filtresini piyasaya sürdü

TikTok, iPhone 12 Pro’nun LIDAR kamerasını kullanan ilk artırılmış gerçeklik filtresini piyasaya sürdü

TikTok, odanızdaki insanlara veya nesnelere realist bir şekilde yerleşen gelişmiş bir konfeti efekti için iPhone 12 Pro’nun LIDAR sensörünü kullanabilen birincil artırılmış realite filtresini çıkardı.

Etkinin kendisi, 2021’de biraz gecikmiş bir top düşüşüdür (bu, birkaç gün önce çok daha yararlı olacakmış gibi geliyor.) Ancak, top düşürme filtresi sadece bir başlangıç ​​ve TikTok’un “2021’de daha reformcu etkiler geliştirin.” Ve dünyanın en popüler video platformlarından birinin, Apple’ın daha pahalı ve birinci derslik akıllı telefonlarındaki kayan yazı özelliklerinden birini destekleyerek gemiye atlaması gerçeği şüphesiz dikkate bedel.

2021’de çalmak için yeni iPhone 12 Pro’daki ilk AR efektimizi, bize müsade veren LiDAR teknolojisini kullanarak yayınladık çevrenizle etkileşime giren – dijital ve fiziki dünyalar aralarında görsel olarak köprü yaratıcı efektler yaratmak. 2021’de daha reformcu efektler geliştirmekten coşku duyuyoruz! pic.twitter.com/6yFD2FfHta

— TikTokComms (@tiktok_comms) 6 Ocak 2021

TikTok, Apple’ın LIDAR teknolojisini gören tek büyük şirket değil. Artırılmış realite filtreleri söz konusu olduğunda diğer büyük oyunculardan biri olan Snapchat, Ekim ayında Apple’ın LIDAR sensörüne yardım ekleyerek içerik oluşturucuların tatbik için kendi gelişmiş AR filtrelerini oluşturmalarına olasılık tanıdı.

Comments
To Top