Haber

TikTok gençlerinin son tutkusu kurumsal yazılımlar

TikTok gençlerinin son tutkusu kurumsal yazılımlar

Yeni yılın beş günü ve TikTok’un en sıcak 2021 trendi, internette viral almak için kurumsal yazılım kullanan gençlerin olması.

Koronavirüs salgını meslek ile konut arasındaki çizgiyi yeterince bulanıklaştırmamış gibi, öğrenciler ve gençler, genç Tumblr beslemelerini taklit eden Notion panoları yaptıktan daha sonra TikTok’ta viral olmaya başladı. Bazı kullanıcılar Notion başlıklarını, onlara ilham veren vibey kahvehane fotoğrafları ya da anime resimleri ya da öteki karakterlerle doldurdu.

Notion’un web sitesinde gezinen böylece çok birey, bir grup gencin yazılımı okul planlamacılarının yerine geçmesi için kullandığını görmeyi beklemiyor. Sitede, XOXO Festival organizatörü Andy Baio ve diğer Silikon Vadisi sahte ünlüleri gibi kişilerden, teknoloji ekiplerini pazarlama olarak organize yakalamak için modaya yerinde uygulamayı nasıl kullandıklarını anlatan tweet’ler yer alıyor. Uygulamanın esas kitlesinin kim olduğu oldukça açık!

Ancak bu hafta Notion kuşkusuz TikTok’ta patladı.

@ cu.rtas

Birlikte sahip olduğumu düşünmeyi seviyorum #university #notion #study #fyp

♬ الصوت الأصلي – Mariam

Bir videoda, account @ cur.tas iki günden kısa bir vakit içinde 1,1 milyonun üzerinde görüntülenme elde ederek Notion kurulumunu gösterdi. Son birkaç yıldır Tumblr ve TikTok gibi platformlarda popüler ayla gelen popüler studyblr ve studytok estetiğini yansıtarak, anime karakterlerinin ve Lofi Study Beats kızının GIF’lerini ve resimlerini şablonlarına aktardılar. Donna Tartt’ın Gizli Tarihinin üretkenlik ipuçlarıyla buluştuğunu düşünün – işte bu, 2021’deki studyblr estetiği. Videonun yorumlarına göz atan düzinelerce kullanıcı, Notion’u nasıl kurduklarını ifade eden bir eğitici hazırlamak için hesaba yalvarıyordu.

@promeat gibi öteki kullanıcılar, kendi Notion hesaplarını kurarak videoyu düet yaptı. @Promeat, uygulamanın nasıl kullanılacağını öğrenen orijinal videolarını yayınladıktan sonradan, insanlara “jurnal Notion rutinlerini” bildiren ve her gün uygulamada oturum açtıklarında ne yaptıklarını ifade eden başka bir video yaptı.

Sorulduğunda Uygulamanın büyüyen popülaritesi, bir Notion sözcüsü “İzlemeye hayran kaldık!” dedi. lakin daha artı açıklama yapmadım.

Lise öğrencisi olarak Tumblr’daki studyblr hashtag’inde gezinerek çok vakit harcayan biri olarak, Notion’un genç insanlara hitap ettiğini görüyorum. Tumblr gibi, Notion da manâsız bir sayfadır ve kullanıcılara ihtiyaçlarına (ve estetiğe) en uygun olanı meydana getirmek ve özelleştirmek için birçok farklı şablon sunar.

Özelleştirme açık havada, koronavirüs salgını önemli bir rol oynayabilir Notion niçin gençlerle birlikte yola çıktı. Artık bu gençlerin neredeyse hiçbirinin maddi sınıflara girmediğinden eminim. Tek sınıfınız yemek yemek odası masanızken, hayatınızı ve okul ödevlerinizi düzende tutmanın baskı olduğunu düş ediyorum.

Kurumsal yazılım, birkaç yıldır bireysel hayata ve ilişkilere girmeye çalışıyor. 2019’da The Atlantic, ebeveynlerin kurumsal yazılımları ve Asana ve Trello gibi uygulamaları çocuklarına konut işleri atamak için nasıl kullanmaya başladığını yazdı. Şayet iş hayatımızın derece derece daha fazla kişisel hayatımızla birleştikçe, Notion gibi kurumsal yazılımlar azıcık daha eğlenceli hale gelebilir.

Comments
To Top