Haber

TikTok, genç gençlerin hesaplarını varsayılan olarak daha gizli hale getiriyor

TikTok gençlerinin son tutkusu kurumsal yazılımlar

Genç bir genç TikTok’a kaydolduğunda, hesabı artık varsayılan olarak daha gizli olacak. TikTok bugün, 13-15 yaş arası kullanıcılar için varsayılan ayarları güncellediğini ve videolarını kimlerin görebileceğini ve bunlara açıklama yapabileceğini sınırladığını söyledi. Sadece arkadaş olarak ekledikleri kullanıcılar videolarını görüntüleyebilir ve hesapları diğer kullanıcılara önerilmeyecektir.

TikTok keza bu kullanıcıların videolarına herhangi birinin açıklama yapmasına izin verme seçeneğini en ince ayrıntısına kadar devre dışı bırakacaktır. , hesaplarını herkese açık yapsalar bile. 13 ile 15 yaş arasındaki kullanıcılar sadece arkadaşlarının videolarına yorum yapmasına müsade verebilir veya yorumları en ince ayrıntısına kadar kapatabilir.

TikTok, daha genç kullanıcılar için aşamalı olarak daha pozitif gizlilik kontrolü ve kısıtlama ekliyor

Uygulamanın Duet’i ve kullanıcıların başka bir kişinin videosunu bitmiş yayınlamasına ve yanıtlamasına olanak tanıyan Stitch özellikleri, 16 yaşın altındaki kullanıcılar tarafından oluşturulan videolar için devre dışı bırakılacaktır. Bu yaşın altındaki kullanıcıların videolarını indirme yeteneği de devre dışı bırakılıyor.

For TikTok, 16 ile 17 yaş arasındaki kullanıcıları, videolarını varsayılan olarak indirme özelliğini devre dışı bırakıyor ve Duet ve Stitch özelliklerini yalnızca arkadaşlarıyla sınırlıyor.

Tweaks paketi, daha koruyucu bir TikTok eklemelidir. en genç kullanıcıları. Bu kullanıcılar yine de TikTok’u başkalarının yapabildiği şekilde kullanabilir, ancak dilekçe bu kullanıcıları ve videolarını genelde topluluktan gözetmek için daha fazlasını yapıyor.

TikTok yavaş yavaş daha pozitif gizlilik ekliyor gençlerin hesapları için geçen yılki kontroller. Kullanım 2020’de ebeveynlerin bir çocuğun hesabına uzakta kısıtlamalar koymasına izin vermeye başladı ve daha sonra ebeveynlerin de çocuklarının mahremiyet ayarlarını değiştirmesine müsade vermeye başladı. TikTok ayrıca daha önce 16 yaşın altındaki kullanıcılar için aracısız mesajlaşmayı devre dışı bıraktı.

Bu, TikTok’un selefinin çocuk hesaplarını nasıl ele aldığına kadar kayda değer bir geri dönüş. TikTok, eski tatbik Musical.ly’nin 13 yaşın altındaki çocuklar için ebeveyn onayı alamadığı iddialarını çözmek için 2019’da 5,7 milyon dolar ödemek zorunda kaldı. TikTok artık yalnızca küratörlü videoları gösteren “Genç Kullanıcılar için TikTok” adlı farklı bir kullanım deneyimine sahip.

Comments
To Top