Haber

THY Seferlerine Gelecek Ay Başlayacağını Duyurdu!

thy

Koronavirüs pandemisi nedeniyle tüm uçuşlarını durdurmak zorunda kalan THY gelecek ay seferlerine başlayacağını duyurdu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ekonomik olarak birçok haneyi ve işletmeyi olumsuz etkiledi. Özellikle sivil havacılık sektöründeki şirketler bu süreçte çok büyük kayıplar yaşadı. Uygulanan karantina önlemleri nedeniyle tüm dünyada ulaşım yalnızca zaruri durumlarda yapılamaya başlanınca ulaşım ve havacılık sektörü durumdan en çok etkilenen işletmeler arasında yer aldı. Sadece geçtiğimiz mart ayında havacılık sektörü 250 milyar dolar civarında zarar etti.

Ülkemizde ve Avrupa bölgesinde salgının ilerleyişinin yavaşlamasıyla birlikte, hükümetler gündelik hayatta yavaş yavaş normalleşme dönemine geçmeye başladı. Bu kapsamda ülkemizde de birçok yeni düzenleme getirildi. Bu düzenlemelerden bir tanesi de yurt için tarifeli uçuşlar oldu. Bu kapsamda Türk Hava Yolları 4 Haziran tarihi ile birlikte yurtiçi, 10 Haziran itibari ile de Yurt dışı uçuşlarına başlayacağını duyurdu.

THY Alınan Tedbirleri Açıkladı!

turk hava yollari

Türk Hava Yolları yapılacak iç ve dış hatlar uçuşları esnasında alınan tedbirleri açıkladı.

Bu tedbirlere göre yolcuların yanlarında 4 saatte bir değiştirebileceği şekilde yeterli maskesi ve göz siperliğinin olması zorunlu olacak. Öte yandan uçaklara el bagajı alınmayacak yolcular yalnızca el çantasını kullanabilecek. Sosyal mesafenin korunabilmesi içinde sınırlı sayıda yolcu ile uçuşların düzenleneceği belirtildi.

Havayolu şirketi ilk süreçte 19 ülke ve 23 noktaya uçuş düzenlemeyi planlıyor. Bu ülkelerin arasında Kanada, Danimarka, Hollanda, Almanya, Gürcistan, İsveç, Avusturya ve Japonya gibi ülkeler yer alırken ABD, Rusya, İran, İspanya ve İtalya gibi riskli ülkeler listede yer almadı.

Yolcu sayısının kısıtlı olması sebebi ile bilet fiyatlarının normal fiyatlara nazaran daha fazla olacağı tahmin ediliyor.

Comments
To Top