Haber

THY Teknik AŞ, İlk Yerli Sunucu ve Modemi Üretti

THY Teknik AŞ, İlk Yerli Sunucu ve Modemi Üretti

Uçak yolculuklarında vakit aşmak, diğer yolculuklara kıyasla daha güç olabiliyor. Zira uçaklarda internet bağlantısı düzenlemek öyle olası olmuyor. Türk Hava Yolları bu durumu çözmek için kolları sıvadı.

Firmanın basın müşavirliğinden yapılan açıklamada, uçaklarda medya içeriklerinin depolanması, anlık internet erişiminin sağlanması ve istenildiğinde yolcularla içerik paylaşılması için, bir medya kaynağı olan spiker ile havayolu seyahatleri daha eğlenceli ve keyifli ışık halkası getirilecek. Bu sunucularda filmler, müzikler, videolar, gazete ve dergiler gibi ürünler yer alacak.

İlk yerli spiker ve modem

thy modem

Modemin ayrıca tasarımı keza de üretimi THY Teknik AŞ bünyesinde gerçekleştirilirken, sunucunun dahili belleği de 6 terabayt olarak açıklandı. Bu da piyasadaki muadillerinden 3 kat daha fazla depolama alanı anlamına geliyor. 

Sunucuya ahenkli olarak geliştirilen modemler de, sunucuda bulunan medya içerikleri ve internet hizmetini, kablosuz erişim teknolojisi ile yolcuların cihazları için erişilebilir ayla getiriyor. Bu Nedenle uçak yolculukları daha şen ışık halkası geliyor.

Açıklamada THY Teknik AŞ Genel Müdürü Ahmet Karaman, Türk sivil havacılığının büyümesini sürdürülebilir kılma, müşterilere en kaliteli hizmeti sunma gibi hususlarda bütün güçleriyle çalışmakta olduklarını da belirtti.

THY gururlu

thy medya

Karaman ayrıca “Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. olarak havacılık sektöründe başlatılan yerlileştirme çalışmalarına bütün gücümüzle destek oluyoruz. Bu doğrultuda birçok proje gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Daha önce Türkiye’nin yerli ve milli ilk uçak koltuğu ve uçak galleyini üretmiştik. Bugün de birincil yerli ve ulusal modem ve sunucusunu üretmenin gururunu yaşıyoruz” dedi. 

Ar-Ge çalışmalarının sonucu olarak geliştirilen bu ürünler, rakiplerinden daha süratli ve güvenli irtibat portlarına sahip. Tasarım, yazılım ve üretim anlamında adamakıllı yerli mühendislik ürünü olan sunucu ve modem, geliştirme sürecindeki testleri de başarıyla atlattı. Bu sunucu ve modem için Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) onayı da alındı.

Comments
To Top