Haber

The Mandolorian’ın Yeni Bölümünde Bebek Yoda’nın Gerçek İsmi ve Yaşı Ortaya Çıktı

The Mandolorian'ın Yeni Bölümünde Bebek Yoda'nın Gerçek İsmi ve Yaşı Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz haftalarda ikinci sezonuyla seyirciyle buluşan The Mandalorian, yeni sezona hız kesmeden devam ediyor. Her cuma Disney+’ta yeni bir bölümle izleyicilerin karşısına meydana çıkan dizi, bugün yayınlanan 13. bölümüyle birlikte nihayet Bebek Yoda’yla ilgili gerçekleri açığa çıkarmaya başladı.

Eğer dizinin yeni bölümünü izlemediyseniz yazının bundan sonraki bölümünün sizin için sıkıcı spoilerlar içereceğini belirtelim. Bu hatırlatmamızı da yaptıktan sonradan dilerseniz gelin, yeni bölümde neler yaşanmış daha yakından göz atalım.

Baby Yoda’nın geçmişi:

Bebek Yoda

The Child ya da diğer adıyla Bebek Yoda’nın aslında Grogu olduğunu nihayet bu bölümde öğrendik. Keza Grogu’nun İmparatorluk’un eline geçmeden önce nerede olduğu hakkında da bazı şeyler gördük.

asgari elli yaşındaki bebekle telepatik yolla iletişim kuran Ahsoka Tano, çocuğun Coruscant’taki Jedi Tapınağı’nda büyüdüğünü ve eğitim gördüğünü söylüyor. Hatta “çoğu ressam göre” eğitildiği de açık açık belirtiliyor.

Ahsoka Tano

Aktarılana kadar Klon Savaşları başladığında ve Jedi Düzeni düştüğünde Grogu tapınaktan alındı ve saklandı, arkasında hafızası bulanıklaştı. Ahsoka Tano, o zamandan beri yalnız ve korkmuş bir şekilde kalan Grogu’nun hayatta kalmak için güçlerini sakladığını söylüyor. Tano hem, Mando’ya Grogu’yu bir Jedi Tapınağı’nın bulunduğu Tython gezegenine götürmesini de önerdi.

Bu noktada Grogu’nun Coruscant’tan kaçışı ile Mando kadar bulunması arasındaki dönemde neler olduğunu hemen şimdi tamamiyle bilmiyoruz. bununla beraber Grogu’yu kimin sakladığı, onu neden terk ettikleri, sonrasında ona ne olduğu gibi sorular da hâlâ yanıtlanmış değil.

Tüm bunlara karşın yeni bölümün epeyce zengin olduğunu ve birçok sır perdesini araladığını söyleyebiliriz. Peki, siz yeni bölüm hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top