Haber

The Mandalorian’ın Duygu Seli Yaşatan Sezon Finalinin Ardından Sosyal Medyada Yapılan Paylaşımlar

The Mandalorian'ın Duygu Seli Yaşatan Sezon Finalinin Ardından Sosyal Medyada Yapılan Paylaşımlar

İlk bölümü 12 Kasım 2019’da yayınlanan ve bir Mandalor’un maceralarını anlatan The Mandalorian, 2. sezonuyla birlikte sahip olduğu mükemmel anlatımı kuvvetlendirdi. The Mandalorian, bugün yayınlanan 2. sezon final bölümüyle birlikte keza tüyleri diken diken etti hem de üzülmemizi sağladı.

Tüm Star Wars hayranlarının yaşadığı bu duygu seli elbette sosyal medyaya da yansıdı. Twitter’da o kadar fazla Star Wars hayranı, ikinci sezonun final bölümünde yaşadığı duyguları dile getirdi. Bizler de sizin için sosyal medyada ikinci sezon final bölümüne gelen tepkilerden bazılarını derledik.

Not: Başlıkta da uyardığımız üzere az önce dizinin ikinci sezon finalini izlemediyseniz, bu yazıyı okumanızı ve sosyal medyadaki paylaşımlara bakmanızı tavsiye etmiyoruz.

10 dakikada her duyguyu yaşatan The Mandalorian 2. sezon finali:

the mandalorian

Pek çok Star Wars hayranının da katıldığı gibi Disney, yeni üçlemeyle birlikte seriyi hemen hemen dibe batırmıştı. Fakat The Mandalorian, Disney’in seriyi kurtarmasını sağlayacak inşa taşlarından biri haline dönüştü. Özellikle yayınlanan son birim, bunun bir kanıtı oldu.

Bölümün bilhassa son 10 dakikasını özetlemek gerekirse; Grogu’nun eski Jedi Tapınağı’nda yaptığı çağrı bir Jedi’a ulaştı. O Jedi da Luke Skywalker’ın ta kendisi oldu. Luke Skywalker, Grogu’yu olmak üzere The Mandalorian ve ekibinin yanında, Moff Gideon’un gemisine, X-Wing aracıyla geldi. Beraberinde R2-D2’yu da getiren Luke, ihtişamlı bir şekilde ekibi öldürmeye kıl payı yakın olan dark trooper birliğini alaşağı etti. 

Müthiş çekimlerle tadından yenmeyen bu sahneler sona erdiğindeyse Luke, tıpatıp orijinal üçlemedeki gibi genç bir Mark Hamill olarak göründü. Grogu için gelen Luke, Grogu’yu kucağına aldı. Grogu ve Mandalorian’ın ayrılışıysa bütün bu coşkuya bir hüzün kattı. İşte bu mükemmel son, Twitter’da kullanıcılar göre şu şekilde anıldı:

the mandalorian

Comments
To Top